Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Srebrni zawodnicy KSW Łuków

Agnieszka Osial i Jakub Strzyżewski wrócili z Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kickboxingu ze srebrnymi medalami.

Dla Agnieszki Osial był to kolejny medal w bogatej kolekcji. Jakub Strzyżewski zdobył swój pierwszy medal w Mistrzostwach Polski. Od 7 do 9 października w Kaliszu odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kickboxing w formule full contact (od 18 do 24 lat). Z sukcesami swoje występy zakończyli podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący łukowską sekcję kickboxing KSW Łuków. Z Kalisza wrócili z dwoma srebrnymi medalami.

Tradycyjnie z medalem wróciła utytułowana Agnieszka Osial, która ma na swoim koncie tytuł m.in. wielokrotnej Mistrzyni Polski, brązowej medalistki mistrzostw świata i Europy z 2011 i 2012 roku.

W finałowym pojedynku kategorii do 65 kg kobiet po zaciętej walce łukowianka jednak musiała uznać wyższość Agaty Piechowicz z Legii Warszawa, z którą przegrała na punkty. Natomiast wielką niespodziankę sprawił drugi łukowski zawodnik Jakub Strzyżewski, który startował w kategorii do 63 kg. Po wielu latach treningu ten ambitny zawodnik mieszkający w Radoryżu, zdobył swój pierwszy medal w Mistrzostwach Polski. Ogromne gratulacje za determinację i konsekwencję w dążeniu do celu. W ćwierć finale Kuba pokonał Krzysztofa Sypkę z Krakowa, zaś w półfinale Bartosza Wolańczyka z Rzeszowa. W finale minimalnie przegrał na punkty z Przemysławem Brzózką z KS C.S.E. Sparta Chrzanów – zadecydowała końcówka ostatniej rundy, w której łukowianin był mniej aktywny – relacjonuje trener Zenon Pawlikowski.

Sukcesy zawodników KSW Łuków to efekt wieloletniej ciężkiej pracy na treningach. Jak mówi trener Zenon Pawlikowski:

W sporcie nie ma drogi na skróty. Kto tego nie rozumie ostatecznie zawsze przegra.

Łukowscy kickbokserzy w latach 2004-2016 zdobyli ponad 70 medali mistrzostw kraju, Europy i świata (do 2014 roku startowali jako PTS Łukplast Łuków). Gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi

foto. Zenon Pawlikowski

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki