Sporty Walki

Srebrni zawodnicy KSW Łuków

Agnieszka Osial i Jakub Strzyżewski wrócili z Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kickboxingu ze srebrnymi medalami.

Dla Agnieszki Osial był to kolejny medal w bogatej kolekcji. Jakub Strzyżewski zdobył swój pierwszy medal w Mistrzostwach Polski. Od 7 do 9 października w Kaliszu odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kickboxing w formule full contact (od 18 do 24 lat). Z sukcesami swoje występy zakończyli podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący łukowską sekcję kickboxing KSW Łuków. Z Kalisza wrócili z dwoma srebrnymi medalami.

Tradycyjnie z medalem wróciła utytułowana Agnieszka Osial, która ma na swoim koncie tytuł m.in. wielokrotnej Mistrzyni Polski, brązowej medalistki mistrzostw świata i Europy z 2011 i 2012 roku.

W finałowym pojedynku kategorii do 65 kg kobiet po zaciętej walce łukowianka jednak musiała uznać wyższość Agaty Piechowicz z Legii Warszawa, z którą przegrała na punkty. Natomiast wielką niespodziankę sprawił drugi łukowski zawodnik Jakub Strzyżewski, który startował w kategorii do 63 kg. Po wielu latach treningu ten ambitny zawodnik mieszkający w Radoryżu, zdobył swój pierwszy medal w Mistrzostwach Polski. Ogromne gratulacje za determinację i konsekwencję w dążeniu do celu. W ćwierć finale Kuba pokonał Krzysztofa Sypkę z Krakowa, zaś w półfinale Bartosza Wolańczyka z Rzeszowa. W finale minimalnie przegrał na punkty z Przemysławem Brzózką z KS C.S.E. Sparta Chrzanów – zadecydowała końcówka ostatniej rundy, w której łukowianin był mniej aktywny – relacjonuje trener Zenon Pawlikowski.

Sukcesy zawodników KSW Łuków to efekt wieloletniej ciężkiej pracy na treningach. Jak mówi trener Zenon Pawlikowski:

W sporcie nie ma drogi na skróty. Kto tego nie rozumie ostatecznie zawsze przegra.

Łukowscy kickbokserzy w latach 2004-2016 zdobyli ponad 70 medali mistrzostw kraju, Europy i świata (do 2014 roku startowali jako PTS Łukplast Łuków). Gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi