Fenix

Sporty Walki

GKS Armaty – czołowym klubem w Polsce

Ponad 200 zapaśniczek z całej Polski wystartowało w pucharowych zawodach, które odbyły się w sobotę 22 października w Piotrkowie Trybunalskim. Wśród nich znaleźli się też reprezentanci klubu GKS Armaty Stoczek Łukowski.

Po rozszerzeniu składu trenerskiego w GKS Armaty Stoczek Łukowski o nowych trenerów: Natalię Soćko i Piotra Wałachowskiego, reprezentantki klubu ze Stoczka regularnie udowodniają, że są w ścisłej czołówce zapaśniczych klubów w Polsce. W Piotrkowie Trybunalskim w trakcie odbywającego się w sobotę 22 października Pucharu Polski Juniorek i Kadetek w zapasach zawodniczki wywalczyły następujące miejsca:

Juniorki:

• 2 miejsce – Katarzyna Witkowska – kat 55 kg
  • 2 miejsce – Danuta Góral – kat 59 kg
  • 3 miejsce – Martyna Gryczka – kat 59 kg

Drużynowo drużyna GKS Armaty Stoczek Łukowski wśród Juniorek zdobyła 7 miejsce na 23 sklasyfikowane kluby.

Kadetki:

• 1 miejsce – Karolina Gryczon – kat 38 kg
  • 1 miejsce – Magdalena Sadło – kat 43 kg
  • 11 miejsce – Monika Białach – kat 46 kg
  • 13 miejsce – Julia Smolińska – kat 46 kg

W tej kategorii klub GKS Armaty Stoczek Łukowski zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej na 42 sklasyfikowane na zawodach kluby.

Łącznie w zawodach startowało ponad 200 zawodniczek z całej Polski. Wśród nich znalazła się też reprezentantka klubu UKS Zalesie Wiktoria Karwowska, która wywalczyła 5 miejsce w kategorii 52 kg. Jak ocenia Ryszard Wałachowski, trener i opiekun zapaśniczek, weekendowy start był najlepszym w prawie dziesięcioletniej historii sekcji zapasów w powiecie łukowskim.