Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Adamowska Dziesiątka pełna pozytywnych emocji

Blisko 200 osób wystartowało w niedzielę 23 października w Adamowskiej Dziesiątce – największej imprezie biegowej w powiecie łukowskim. W tym roku odbyła się już ósma edycja zawodów.

Biegi w Adamowie corocznie przyciągają miłośników sportu nie tylko z powiatu łukowskiego, ale też m.in. z Mińska Mazowieckiego, Siedlec, Białej Podlaskiej, Siemiatycz, Łomży, Ryk i Radzynia Podlaskiego. Tak też było w tym roku, pomimo niesprzyjających do końca warunków pogodowych.

W biegach wystartowało łącznie 185 osób, z których największa część na dystansie 10 kilometrów. Zanim jednak na trasę wyruszyli dorośli, swoje zawody miały także dzieci i młodzież. Rywalizacja najmłodszych odbyła się w różnych kategoriach wiekowych. Była też klasyfikacja nordic walking. Organizatorami Adamowskiej Dziesiątki była Gmina Adamów wraz z Klubem Biegacza V-Max Adamów.

Spośród wszystkich uczestników, którzy stawili się na linii startu biegu głównego, najlepszym okazał się Maciej Badurek z Runnersclub/LŁKS Prefbet Śniadowo. Jego czas to 00:31:31. Wśród pań triumfowała Magdalena Pawlak z V-Max Adamów, z wynikiem 00:40:42. W kategorii 5 km zwycięstwo odniósł Adrian Marcinkiewicz (czas: 00:16:37) a wśród kobiet Kornelia Przestrzelska  z czasem 00:21:49. W rywalizacji nordic walking najlepsza wśród pań okazała się Gizela Grabińska (czas 00:36:32). Całość w tej dyscyplinie wygrał natomiast Maciej Karasiński z czasem 00:32:01.

Szczegółowe wyniki VIII Adamowskiej Dziesiątki są dostępne na stronie internetowej: https://competit.pl/wyniki/1972/   

foto. Gmina Adamów / V-Max Adamów 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne