Odwiedź nas na
Fenix

Sport w Szkołach

Złota sztafeta UKS Jedynka

Zawodniczki z łukowskiej Jedynki narzuciły mocne tempo i nie dały szans przeciwniczkom.

Tegoroczne sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt 8 x 800 m rozgrywane w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się w Tomaszowie Lubelskim. Ze względu na przedłużające się niekorzystne warunki atmosferyczne zawody przeprowadzone zostały 25 października.

Zespół Szkolno-Przedszkolny – Szkołę Podstawową nr 1 w Łukowie reprezentowały dziewczęta, które wygrały wcześniej etap powiatowy i rejonowy w Adamowie. Uwieńczeniem dobrej passy startowej było zdecydowane zwycięstwo w rywalizacji z najlepszymi drużynami szkół podstawowych Lubelszczyzny.

Zawodniczki z łukowskiej „Jedynki” narzuciły mocne tempo i nie dały szans przeciwniczkom. Od pierwszej zmiany wyszły na prowadzenie i stale powiększały przewagę. Pół minuty nad drugą drużyną z Chełma i Biłgoraja wywalczone przez Łukowianki nie dawało konkurentkom żadnych złudzeń co do dominacji zespołu z SP 1 w Łukowie.

Zwycięstwo to było szczególnym sukcesem, ze względu na liczne problemy zdrowotne, z którymi borykały się zawodniczki w trakcie przygotowań oraz ekstremalny przejazd na zawody- pobudka o 4.00, wyjazd- 5.00 i czterogodzinna podróż autokarem.

I miejsce w województwie i złote medale na szyi w pełni usatysfakcjonowały ciężko pracujące na ten sukces dziewczęta. Aby uzyskać taki wynik dziewczęta, pod kierunkiem opiekunki – Jolanty Suchodolskiej, rozpoczęły przygotowania już na obozie sportowym w Ustce a później poświęciły ostatnie dni wakacji i swój wolny czas trenując w parku miejskim i po łąkach.

W skład złotej sztafety weszły: Kinga Kamińska, Katarzyna Łukasik, Matylda Łukaszewska, Weronika Mączyńska, Laura Rudź, Aleksandra Rybka, Nadia Sujka, Martyna Wolny, Natalia Zdunek, zawodniczki rezerwowe: Karolina Nowak, Emilia Śledź.

foto. UKS Jedynka Łuków

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sport w Szkołach