Fenix

Sporty Walki

Złota Karolina w Berlinie

W miniony weekend w stolicy Niemiec odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy dziewcząt. Udane starty na tej imprezie zaliczyły zawodniczki stoczkowskich Armat. Pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej wywalczyła Karolina Gryczon.

Turniej w Berlinie, który odbył się w dniach 11-12 listopada miał najwyższy ranking światowej organizacji zapaśniczej UWW (United World Wrestling). Wystąpiło na nim dwieście pięćdziesiąt zawodniczek z jedenastu państw, między innymi reprezentantki Rosji, Węgier, Szwecji, Czech, Białorusi, Francji, Niemiec i Polski.

W zawodach wzięły udział trzy podopieczne Piotra Wałachowskiego i Natalii Soćko z GKS Armaty Stoczek Łukowski: Karolina Gryczon, Magdalena Sadło i Maria Świeczak. Pierwsze dwie to kadetki, trzecia juniorka.

W kategorii wagowej 38kg pierwsze miejsce wywalczyła Karolina Gryczon! Sadło w swojej kategorii 46kg była szósta, a Świeczak (kat.55kg) zajęła ósme miejsce.

Start w Turnieju Karoliny Gryczon, był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. Sponsorem drużyny ze Stoczka Łukowskiego jest firma obuwnicza Łukbut.