Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Trening z Mistrzynią Świata

Dziś w sobotnie południe Łuków odwiedziła Judyta Rymarzak, Mistrzyni Świata Muay Thai. Pochodzącą z Siedlec sportsmenkę zaprosił Jacek Kęzik, trener łukowskiego klubu sztuk walki K.O. Fight Club Łuków.

Dla kilkunastu osób szkolących się na co dzień w klubie Kęzika dzisiejszy trening był wyjątkowy. Wspólnie z trenerem wszystkie ćwiczenia – od rozgrzewki po różne formy walki – przeprowadziła Judyta Rymarzak. Sportsmenka, która między innymi jest Mistrzynią Świata Muay Thai WMF Pro Am, Mistrzynią Europy WMF oraz zawodniczką polskiej federacji Ladies Fight Night.

– Zaprosiłem Judytę do Łukowa, żeby pomogła wypromować sztuki walki wśród kobiet. Jak widać, trenują u nas wszyscy bez podziału wiekowego, także kobiety. Chciałbym otworzyć oddzielną sekcję dla kobiet, bo jest zainteresowanie kobiecymi treningami w dziedzinie sztuk walk, a przy tym budowaniem charakteru z dobrą sylwetką. Taki trening jak dziś wydaję się świetną promocją zarówno klubu, ale przede wszystkim sportowego trybu życia i ducha walki – w skrócie o treningach i tym dzisiejszym szczególnie, opowiedział trener Jacek Kęzik.

Mistrzyni opowiedziała naszej redakcji, jak zaczęła przygodę ze sportami walki i dlaczego to dyscyplina również dla kobiet – Sztuki walki to sport również dla kobiet. Dzięki niemu mogę się wyładować, ale też mobilizuje mnie do działania. Chyba od zawsze fascynowałam się filmami i grami, w których głównym wątkiem były sztuki walki i występujące tam kobiety. Motywacją dla mnie była kobieta, którą zobaczyłam na zawodach judo, 40-letnia hiszpanka wygrywająca wszystko. Ja wtedy miałam o wiele lat mniej i po urodzeniu dzieci postanowiłam powrócić do sportu. Przygodę sportową można rozpocząć w każdym wieku. Zachęcając kobiety do uprawiania sztuk walki, np. muay thai mogę powiedzieć, że to świetny sposób na zbudowanie figury i utrzymanie sylwetki. Kobieta podczas treningu może wyrzucić z siebie złe emocje dnia codziennego.

W tym roku sezon walk już się zakończył, ale pochodząca z Siedlec zawodniczka przygotowuje się już do kolejnej Gali Ladies Fight Night, która ma odbyć się w lutym. Judyta Rymarzak planuje również start w mistrzostwach świata.

Jacek Kęzik kończąc trening dziękował za obecność specjalnemu gościowi oraz zapowiedział, że Łuków będą odwiedzać inni uznani zawodnicy. Zachęcał również do przychodzenia na treningi K.O. Fight Club Łuków.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki