Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Ekstremalna jazda to ich żywioł

Czym jest downhill? Czy rowerowa przejażdżka po lesie może być niebezpieczna? Poznajcie grupę Unlimited Crew, dla której jazda na góralu musi być szybka, nieograniczona i podnosić poziom adrenaliny.

Grupa Unlimited Crew powstała w 2012 roku. Zrzesza fanów i zawodników ekstremalnego kolarstwa górskiego. Założyli ją Maks Piasecki i Igor Bąk. W 2014 roku dołączył do Nich Dominik Sujka, który przybliżył nam nieco ten sport i wytłumaczył skąd fascynacja niebezpiecznymi zjazdami po kamieniach.

Dlaczego downhill, ekstremalna odmiana kolarstwa górskiego?
– Dla mnie niema nic lepszego jak tego typu jazda. Jest adrenalina, jest niezwykle ważne rozwijanie umiejętności, walka i przekraczanie własnych granic. Zawsze lubiłem jeździć rowerem. Z czasem stwierdziłem, że zwykłe przejażdżki choćby na kilkadziesiąt kilometrów to za mało. Chłopaki zafascynowali mnie tym co robią, i dwa lata temu wciągnąłem się na maksa – mówi nam Dominik Sujka.

Unlimited Crew to polski team kolarstwa zjazdowego. Nieograniczeni przygotowują się do kolejnego sezonu, w którym przede wszystkim stawiają na starty w różnego rodzaju zawodach. Obecnie jest ich trzech: Maks Piasecki, Dominik Sujka oraz Staś Baryła. Niebawem do panów dołączy młody i utalentowany Kacper Gruszka z Katowic. Mają za sobą wiele startów, ze znaczącymi sukcesami. Między innymi startowali na: Downhill Przemyśl Bike Festival, Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Świata Młodzików.
Ekstremalni rowerzyści działają także w Łukowie. Wystawiali się na Dniach Łukowa, a także współpracują z nieformalną grupą rowerową Rowerowy Łuków.

Nieograniczonych
wspierają:
mtb33.pl, grawitacyjny.pl, Evoc Polska, Black Mountain, Mobile Bike service, Foog Wear, Bike on Wax. Najłatwiej skontaktować się z cyklistami poprzez ich strony na portalach społecznościowych:
– www.facebook.com/unlimitedcrew2/
– www.instagram.com/unlimitedcrew_dh/

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne