Fenix

Inne

Drugi z rzędu tytuł Mistrza

Choć sporty motocyklowe nie są zbyt znane w Łukowie, nie oznacza że łukowianie nie biorą udziału w tego typu zawodach. Doskonałym przykładem jest Piotr Płudowski, który w tym roku zdobył drugi tytuł Mistrza Polski Pojazdów Zabytkowych!

Piotr Płudowski, na co dzień nauczyciel, przedsiębiorca oraz radny miasta wolny czas oddaje swojej pasji – motocyklom. Wspólnie z żoną od wielu lat uczestniczy w rajdach weterańskich, a od roku 2010 rywalizuje w Mistrzostwach Polski Pojazdów Zabytkowych organizowanych przez Polski Związek Motorowy. Małżeństwo jest również członkiem łukowskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Bears Riders.

Pierwszy tytuł mistrza łukowianin wywalczył rok temu, a żona Joanna zdobyła wówczas Puchar Pań. W tegorocznych zmaganiach łukowska para należała już do jednych z faworytów zawodów.

W tym sezonie rozegrano sześć rund. Każda z nich składała się z: pokonania trasy w określonym czasie, konkurencji sprawdzających technikę jazdy oraz konkursów wiedzy z zakresu przepisów, historii motoryzacji oraz pierwszej pomocy. We wszystkich rajdach łącznie wystartowało ponad 60 motocyklistów – pań i panów. Płudowski, który na zawodach reprezentuje AK Cieszyński wygrał trzy rundy, i w sumie zebrał 59 punktów. Dało mu to drugi tytuł Mistrza Polski Pojazdów Zabytkowych w motocyklowej klasie post 1955. Joanna Płudowska zdobyła drugi z rzędu Puchar Pań, czyli była najlepszą kobietą startującą w powyższej klasie.

Piotr Płudowski na zawodach jeździ polskim Junakiem M10 z 1962 roku, a jego żona Joanna motocyklem WFM OSA M52 rocznik 1963.

Gala MPPZ 2016 odbyła się 3 grudnia w Radziejowicach.