Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Skarga na dyrektora OSiR-u

W ubiegłym tygodniu poinformowaliśmy Państwa o „zakazie wchodzenia na basen” zastosowanego wobec łukowianina Sebastiana Szymanka. Dziś wiemy, że wpłynęła skarga administracyjna na dyrektora Zbigniewa Biadunia.

Przypomnijmy krótko czego dotyczy sprawa. W sobotę 26 listopada Sebastian Szymanek nie został wpuszczony na Pływalnię Delfinek. Chcąc wejść na basen usłyszał, że jest objęty zakazem wstępu, pod zarzutem trzykrotnego niezastosowania się do regulaminu pływalni, a chodzi o nie wchodzenie do wody i naukę pływania.

W ubiegłym tygodniu Szymanek przedłożył pismo do Dyrekcji OSiR-u, natomiast wczoraj do Urzędu Miasta Łuków złożył oficjalną skargę administracyjną na dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie Zbigniewa Biadunia.

Skarga dotyczy nienależytego wykonywania zadań przez dyrektora, a przez to naruszenie dóbr osobistych i praw konsumenta. Skarżący powołuje się na art. 41 Konstytucji RP, który mówi między innymi: Każdemu zapewnia się nietykalność osobistą i wolność osobistą. Pozbawienie lub ograniczenie wolności może nastąpić tylko na zasadach i w trybie określonych w ustawie.

Skargą złożoną na podstawie art. 227 kodeksu postępowania administracyjnego (przyp. red. Przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie praworządności lub interesów skarżących, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw) zajmie się teraz Komisja Rewizyjna Rady Miasta Łuków na swym najbliższym posiedzeniu. Do tego czasu dyrektor Biaduń ma przedstawić komisji swoje stanowisko. Po analizie dokumentów komisja ma wypracować swoje stanowisko w sprawie, które przedstawi na sesji rady miasta.

O dalszych losach sprawy „zakazu wchodzenia na basen” oraz losach skargi będziemy Państwa niezwłocznie informować. O tym jak się zaczął temat przeczytacie tutaj: Pływał dla Delfinka, dziś nie może wejść na basen

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne