Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Siatkówka od małego

Piłka nożna i piłka ręczna to dwie gry zespołowe, które dominują w Łukowie. Nie oznacza to jednak, że nie ma nic poza nimi. Akademia Siatkówki Łuków, to miejsce, w którym zachęca się najmłodszych do trenowania tego popularnego sportu.

Siatkówka jest dyscypliną, którą Polacy kochają i której kibicują. Polska reprezentacja to światowa czołówka, a polskie kluby to elita europejska. W naszym mieście mogłoby się wydawać, że poza nogą i szczypiorniakiem nic nie ma. Otóż tak nie jest. Jest miejsce, w którym swoje miejsce znajdują młodzi adepci piłki siatkowej. Mowa o powstałej w kwietniu 2015 roku Akademii Siatkówki Łuków, którą założyli i prowadzą trenerzy: Robert Samujło i Jacek Opolski.

Przez ponad półtora roku przez Akademię przewinęło się ponad 60 młodych siatkarzy z terenu całego Łukowa, a także i różnych miejscowości naszego powiatu. Obecnie trenuje tam ponad trzydzieścioro dziewcząt i chłopców z klas od 1 do 6 szkoły podstawowej. Najwyraźniejszym gronem wśród wszystkich są trzecio i czwartoklasiści. Przede wszystkim trenują i chcą grać w siatkę. Podopieczni Akademii mieli już swój debiut na Turnieju Kinder +Sport, jednak jak podkreślają trenerzy, to dopiero początek budowania łukowskiej siatkówki od podstaw.

Powołaliśmy tę Akademię po wielu rozmowach i obserwacjach. Była luka w łukowskich sportach drużynowych i było zapotrzebowanie na siatkówkę. Stawiamy na zachęcenie dzieci do tego sportu, do pokazania jego piękna oraz co może dać nauka i treningi siatkówki. Dla młodszych jest to głównie nauka przez zabawę i oswajanie z siatką. U starszych już wchodzą poważniejsze elementy – zagrywki, elementy techniczne i taktyczne. Mówimy też co w tym sporcie jest najważniejsze – mówi nam trener Akademii Robert Samujło.

Robert Samujło dodał, że były próby działania w celu powstania organizacji, która by jednoczyła wszystkich z kręgu siatkarskiego w Łukowie. Marzeniem jest by taki klub zaistniał i w przyszłości w Łukowie mogłaby być chociażby druga liga. Jak mówi – na to trzeba kilku lat, ale jest to realne.

W Akademii nie tylko się trenuje. Po to aby panował dobry klimat i chęć identyfikacji z siatkówką wzrastała nie tylko u młodych sportowców organizowane są wyjazdy na mecze siatkarskiej Plusligi oraz wspólne treningi rodziców i dzieci.

Trenerzy zachęcają do poznania Akademii i zapraszają wszystkie chętne dzieci na treningi w każdy wtorek i piątek o godz. 17 do Hali Sportowej im. R. Szajdziuka przy Szkole Podstawowej nr 1.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne