Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Sportowiec Roku 2016, nominacja – Emilia Galińska

Przygodę ze szczypiorniakiem rozpoczynała w łukowskiej Jedynce oraz Łukovii. Jej pierwszym trenerem był ś.p. Romuald Szajdziuk. W 2016 roku była kluczową zawodniczką Vistalu Gdynia oraz została powołana do reprezentacji Polski.

Emilia Galińska gra na pozycji rozgrywającej. Od roku 2003 piłka ręczna to nieodłączny element jej życia. Zaczynała w Szkole Podstawowej nr 1 pod opieką ś.p. Romaulda Szajdziuka, skąd trafiła do SPR Łukovia Łuków, a później do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach. W latach 2011-2013 występowała w barwach KPR Jelenia Góra, po czym przeniosła się na wybrzeże i jej zdecydowany rozwój kariery nastąpił w Vistalu Gdynia. Była młodzieżową reprezentantką Polski, rozgrywając w tej kadrze 42 spotkania. W 2012 roku z 53 bramkami była najskuteczniejszą polską zawodniczką na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. W 2013 roku została po raz pierwszy powołana do reprezentacji seniorek.

W Vistalu Gdynia była jedną z najlepszych zawodniczek. Po niemal trzyletniej przygodzie w Gdyni pożegnała się z polskimi kibicami w pięknym stylu – poprowadziła gdynianki do zwycięstwa nad Startem Elbląg i jej drużyna zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Superligi Kobiet. Obecnie Galińska reprezentuje barwy niemieckiego klubu Neckarsulmer Sport-Union Handball.

W 2016 roku łukowiankę powołano do pierwszej reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej. Wraz z tą kadrą przygotowywała się i wystąpiła na Mistrzostwach Europy. Tak jak sama zawodniczka, tak i jej kibice wierzą, że na stałe wpisze się do reprezentacji i przyniesie Polsce oraz naszemu miastu jeszcze wiele powodów do zadowolenia.

Stąd też nominacja Galińskiej do tytułu Łukowskiego Sportowca Roku 2016. Nie co dzień się zdarza, aby w sportach zespołowych do Reprezentacji Polski powołanie dostała osoba pochodząca z Łukowa. Jeśli uważasz, że szczypiornistka powinna być uznana Łukowskim Sportowcem Roku 2016 zagłosuj na Nią w naszym plebiscycie.

 

foto. zprp.pl/Łukasz Laskowski 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne