Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Nożna

DWM mistrzem II Ligi. Podsumowanie XIV Edycji ŁLHPN

Wczoraj w hali sportowej im. Romualda Szajdziuka odbyły się ostatnie mecze w ramach czternastej edycji Łukowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Ponadto dokonano uroczystego podsumowania rozgrywek

W minioną sobotę i niedzielę rozegrano ostatnie spotkania w ramach XIV edycji ŁLHPN. Mistrza I ligi poznaliśmy tydzień wcześniej, wczoraj wyniki spotkań II ligi dały odpowiedź na to kto został mistrzem II ligi i kto awansował do klasy wyżej.

Wyniki XVII i XVIII kolejki ŁLHPN – II Liga:

Dzięki czterem zwycięstwom ekipa DWM awansowała na pierwszą pozycję i została mistrzem II ligi. Na drugim miejscu rozgrywki zakończył Orient Łuków, a trzeci był FC Albatros Łuków. Ta ostatnia drużyna zmierzyła się w meczu barażowym o miejsce w I lidze.

Mecz barażowy: Złodzieje Oklasków 2:0 FC Albatros Łuków

Po ostatnim rozegranym spotkaniu uroczyście zakończono rozgrywki XIV edycji Łukowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej pod patronatem Burmistrza Miasta Łuków, organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Nasz Region”.

W rozgrywkach 2016/2017, które trwały od 19 listopada 2016 r. do 12 lutego 2017 r. wzięło udział 25 drużyn – 12 drużyn I ligi: FC Dębowica, Epaka.pl, Damy Radę, Gmina Łuków, Orlik WB, Galaktyczni, KS Rondo, Reja Team, Złodzieje Oklasków, Adrenalina, ZM Łuków, 4 FUN; oraz 13 drużyn II ligi: Orient Łuków, Sokół Krynka, AlkoEkipa, FC Albatros Łuków, Invest, Bór Dąbie, FC Respekt, Tur Turze Rogi, Maszyniści, DWM, Delta Łuków, Niezniszczalni, SLU-GRZ.

W sumie rozegrano 145 trzydziesto minutowych spotkań,
w których łącznie strzelono 1001 goli.

Podium II ligi:
I miejsce – DWM
II miejsce – Orient Łuków
III miejsce – FC Albatros Łuków

Podium I ligi:
MISTRZ – Epaka.pl
II miejsce – Galaktyczni
III miejsce – Gmina Łuków

Tytuł Króla Strzelców w I lidze zdobył Mateusz Wysokiński – z drużyny Epaka.pl, z 21 trafieniami na koncie. W II lidze najwięcej goli zdobył Jakub Rokicki z Orientu Łuków, który strzelił 25 bramek.

Awans bezpośredni do I ligi wywalczyły zespoły DWM i Orient Łuków.
Do II ligi spadły drużyny ZM Łuków i Orlik WB.

Rozgrywki ŁLHPN sędziowali: Małgorzata Drosio, Janusz Pycka,
Ryszard Grochowski, Arkadiusz Wróbel, Grzegorz Bany.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Nożna