Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Nożna

Remis z liderem siedleckiej okręgówki

W sobotę piłkarze Orląt rozegrali kolejny sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej bialskiej okręgówki. Przeciwnikiem łukowian był lider siedleckiej okręgówki Naprzód Skórzec.

Na boisku treningowym siedleckiej Pogoni w minioną sobotę odbyło się sparingowe spotkanie pomiędzy łukowskimi Orlętami a drużyną Naprzód Skórzec. Był to kolejny sprawdzian z przygotowań piłkarzy Andrzeja Zarzyckiego przed rundą wiosenną. W Orlętach zagrali testowani zawodnicy z okolicy oraz kilku juniorów.

Mimo iż w pierwszych minutach meczu to Orlęta miały dwie sytuacje bramkowe, to piłkarze ze Skórca w 15 minucie objęli prowadzenie i zdominowali kolejne 20 minut. Nie wykorzystali jednak swoich sytuacji. Orły przebudziły się w 36 minucie i stworzyły trzy okazje bramkowe, niestety w tej części spotkania wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron trener Zarzycki dokonał kilku zmian. Przede wszystkim juniorzy Orląt wprowadzili dużo dobrego w poczynaniach naszej drużyny. Jeden z nich Sebastian Tokarski szybko doprowadził do remisu, pokonując bramkarza rywali ładną główką. Chwilę po tym piłkarze ze Skórca, podopieczni Kamila Weredy mogli objąć prowadzenie, ale zmarnowali setkę.

Cztery gole padły w ostatnim kwadransie spotkania. Prowadzenie naszej drużynie dał Jakub Wierzchowski, jednak chwilę później Naprzód doprowadził do remisu. Trzy minuty później było 2-3 i to Orlęta goniły wynik w końcówce meczu. W 88 minucie wyrównał testowany Wołoszka. Była okazja na zwycięskiego gola, niestety nasi zawodnicy nie wykorzystali sytuacji.

Dobrze mecz na środku obrony zagrał Kuba Bulak i bardzo dobrze zaprezentowali młodzi zawodnicy, czyli strzelcy bramek – krótko podsumował trener Zarzycki.

Orlęta: Bednarski – Czernic, Bulak, Janaszek, Goławski, Gajownik, Ebert, Nurzyński, Wierzchowski, Kiryło, Wysokiński.
W II połowie: Strachota – Zdanikowski, Machniak, Tokarski, Wołoszka.

Mecz sparingowy, 18 lutego: Orlęta Łuków 3:3 Naprzód Skórzec
Tokarski 52, Wierzchowski 77, Wołoszka 88 – Kruszewski 15, Skóra 83, Zając 86

W weekend sparingi rozegrały również drużyny Bizona Jeleniec i Kujawiaka Stanin.
Bizon Jeleniec 3 – 3 KS Snajper Sośnica
Bramki dla Bizona:
Kabat, Osiak, Izdebski
Kujawiak Stanin 4 – 3 LKS Milanów
Bramki dla Kujawiaka: Tronowski (2), Abramek, Ł.Matuszewski

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Nożna