Fenix

Piłka Nożna

Udane występy AMPlusa na turniejach halowych

W okresie zimowym drużyny dziecięce i młodzieżowe często biorą udział w turniejach halowych. AMPlus Łuków odwiedził kilka, z których przywiózł do Łukowa puchary i medale.

W Halowych Mistrzostwach BOZPN rocznika 2006 Orlik starszy rozegranych w 28 stycznia w Łukowie drużyna AMPlusa Łuków zdobyła drugie miejsce w finale ulegając Huraganowi Międzyrzec Podlaski.
Półfinały:
Huragan II  0–2 Huragan I
AMPlus II 1–0 Victoria II
Mecz o III miejsce: Huragan II 1–0 Victoria II
Finał: Huragan I –AMPlus II 2:0
Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Wojciecha Ozygałę (AMPlus II Łuków).

W Halowych Mistrzostwach BOZPN rocznik 2008 rozegranych w Kąkolewnicy AMPlus wywalczył tytuł Mistrza. Drużyna trenera Andrzeja Suchodolskiego pokonała: Victorie Parczew 2-0, TOP 54 Biała Podlaska 2-0, Grom Kąkolewnica 2-0, DAF Łuków 1-0 i Orlęta Radzyń 1-0.
Podium turnieju: 1. AMPlus Łuków
2. Orlęta Radzyń Podlaski
3. Huragan Międzyrzec Podlaski
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Stosio z AMPlusa.

W ubiegłą sobotę został rozegrany kolejny turniej w ramach zimowej edycji BeKSa Cup.  Na parkiet hali w podlubelskich Piaskach wybiegli zawodnicy z rocznika 2008. W turnieju wystąpiło dwanaście drużyn, w tym przedstawiciele innych województw: Orzeł Siemiatycze, Siarka Tarnobrzeg czy Widok Skierniewice. Zmagania zakończyły się zwycięstwem młodych piłkarzy BKS Lublin, a wysokie trzecie miejsce zdobyła drużyna AMPlusa Łuków prowadzona przez trenera Andrzeja Suchodolskiego.
Wyniki meczów AMPlusa:
1-0 z BKS Lublin Niebiescy,
0-0 z Górnikiem Łęczna,
0-0 z AP TOP 54 Biała Podlaska,
0-1 z BKS Lublin Biali,
0-3 z BKS Lublin Czerwoni.
Klasyfikacja Końcowa: 1. BKS Lublin Biali 2. BKS Lublin Czerwoni 3. Amplus Łuków 4. Soccer Kids Tomaszów Lubelski 5. Siarka Tarnobrzeg 6. BKS Lublin Niebiescy 7. TOP 54 Biała Podlaska 8. Vrotcovia Lublin 9. Widok Lublin 10. Widok Skierniewice 11. Górnik Łęczna 12. Orzeł Siemiatycze.
Drużyna rocznika 2008 AMPlusa wystąpiła również w Turnieju o Puchar Prezesa Górnika Łęczna. Podopieczni trenera Suchodolskiego zostawili w pokonanym polu dziewięć zespołów, pokonując w meczach osiem z nich, a jeden mecz remisując.