Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Otyliada, czyli 377 przepłyniętych kilometrów

53 pływaków, 377 przepłyniętych kilometrów i rekordzista z ponad 30 km na koncie. Tak zakończyła się Otyliada w naszym mieście.

Otyliada, czyli nocny maraton pływacki, odbyła się w naszym mieście po raz drugi. Łukowska pływalnia była jedyną w województwie lubelskim, która w sobotnią noc otworzyła swoje drzwi przed miłośnikami pływania.

Ośrodek Sportu i Rekreacji dokonał podsumowania tego nietypowego wydarzenia sportowego. Zwycięzcą został Adrian Borkowski, który przepłynął 30500 m. Drugie miejsce zajął Kamil Walczak z dystansem 26000 m. Na trzecim uplasował się Krzysztof Niemiałtowski, przepływając 22300 m.

Łącznie w nocnym maratonie wzięło udział 53 pływaków w różnym wieku. Ci najmłodsi dopiero nauczyli się pływać i już postanowili wystartować w maratonie. Starsi pokonywali swoje rekordy. Wszyscy, którzy w sobotę postanowili wejść do basenu, przepłynęli ponad 377 kilometrów.

Tegoroczna edycja Otyliady miała także wymiar charytatywny. Kamil Walczak, zdobywca II miejsca, postanowił nie tylko podjąć wysiłek całonocnego pływania, ale także wesprzeć dzieci niepełnosprawne, przekazując na ich rzecz środki finansowe – 100 zł za każdy przepłynięty kilometr i każdą aktywnie spędzoną w wodzie godzinę. Kamil, po 11 godzinach pływania już wie komu chce pomóc.

Poniżej znajduje się lista uczestników tego nietypowego wydarzenia oraz osiągnięte przez nich wyniki. Gratulujemy.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne