Odwiedź nas na

Sport w Szkołach

Niewykorzystane sytuacje się mszczą

W Gimnazjum nr 2 odbył się finał rejonowy Gimnazjady 2017 w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna łukowskiej Dwójki ostatecznie zajęła drugie miejsce, a zwyciężyły szczypiornistki z Ulana.

W hali sportowej im. J. Kowalczyka przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie w czwartek 16 marca odbył się rejonowy finał piłki ręcznej dziewcząt Gimnazja 2016/17. W zawodach wzięło udział cztery drużyny: Gimnazjum nr 2 Łuków, PG nr 3 Biała Podlaska, Gimnazjum Ulan-Majorat, Gimnazjum Łomazy.

Rozegrano sześć spotkań systemem każdy z każdym. Wyniki:
G 2 Łuków 11:15 G Ulan
PG Biała Podl. 9:9 G Łomazy
G 2 Łuków 23:8 PG 3 Biała Podl.
G Łomazy 7:16 G Ulan
PG Biała Podl. 10:22 G Ulan
G 2 Łuków 19:2 G Łomazy

Spotkanie pomiędzy łukowską Dwójką a drużyną z Ulana było kluczowym w odniesieniu do końcowego zwycięstwa w turnieju. Nasze zawodniczki w pierwszej połowie nie wykorzystały wielu bardzo dobrych sytuacji bramkowych, a mimo to schodziły po pierwszej połowie z przewagą jednej bramki. Szczypiornistki z Ulana w drugiej odsłonie meczu wyszły lepiej zmotywowane i zagrały dużo lepszą piłkę. Ostatecznie Ulan zwyciężył w meczu i wygrał turniej.

Szczypiornistki Gimnazjum z Ulana-Majoratu będą reprezentować rejon bialskopodlaski na finale wojewódzkim Gimnazjady 2017.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sport w Szkołach