Sport w Szkołach

Ostatnie sekundy zadecydowały o zwycięzcy

Niebywałe emocje towarzyszyły powiatowemu finałowi Licealiady 2017 w koszykówce chłopców. Drużyna Kościuszki pokonała koszykarzy z Warszawskiej rzutem na 9 sekund przed końcem spotkania.

W hali sportowej I LO w wtorek 21 marca odbył się powiatowy finał koszykówki chłopców Licealiada 2016/17. W zawodach wzięło udział cztery drużyny: I LO Łuków, Zespół Szkół nr 1 Łuków, Zespół Szkół nr 2 Łuków, IV LO Łuków.

Nie zabrakło emocji w meczach półfinałowych. Pierwszy półfinał pomiędzy I LO Kościuszko a IV LO Medykiem był niezwykle wyrównany. Zdecydowały dwa rzuty w końcówce trzeciej kwarty, które dały przewagę gospodarzom, której nie oddali do końca spotkania. W drugim półfinale ZS 2 Warszawska pokonała pewnie ZS 1 Aleje przewagą ponad dziesięciu punktów.

Półfinał 1: I LO Kościuszko 22:19 IV LO Medyk
Półfinał 2: ZS 2 Warszawska 34:23 ZS 1 Aleje
Mecz o 3. miejsce: ZS 1 Aleje 15:35 IV LO Medyk

Finał pomiędzy Kościuszką a Warszawską był niezwykle zacięty i wyrównany. Żadna z drużyn nie uzyskiwała wyraźnej przewagi punktowej nad rywalem. Po pierwszych dwóch kwartach prowadziło I LO. W trzeciej skuteczniejsi byli koszykarze z ZS 2, którzy przed ostatnią częścią meczu prowadzili 24:21. W czwartej odsłonie gospodarze zdobyli kilka punktów podrząd, a niemoc ZS 2 trwała niemal 4 minuty. Dwanaście sekund przed kończącym mecz gwizdkiem było 30:30. Zdecydował skuteczny atak Kościuszki, który dał zwycięstwo 32:30.

Finał: I LO Kościuszko 32:30 ZS 2 Warszawska

Koszykarze I LO w Łukowie będą reprezentować powiat łukowski na finale rejonowym, który odbędzie się 28 marca w Białej Podlaskiej.

Skład I LO na finale powiatowym: Maciej Misiak, Piotr Rola, Bartek Celiński, Norbert Jastrzębski, Marcin Sudowski, Bartek Domański, Cezary Świderski, Sebastian Rzymowski, Jacek Gmurkowski,