Inne

Suska i Piwowarczyk najlepsi w Radzyniu

W Radzyniu Podlaskim odbył się VIII Memoriał Eugeniusza Paśnikowskiego. W szachowym turnieju dla dzieci wzięło udział prawie sześćdziesięciu młodych szachistów. W dwóch kategoriach wiekowych wygrali łukowianie.

W sobotę 1 kwietnia w Radzyniu Podlaskim odbył się VIII Memoriał Szachowy im. Eugeniusza Paśnikowskiego. Turniej zorganizowany dla dzieci zgromadził aż 58 zawodników.

Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 13 oraz do lat 10. W starszej grupie zwyciężył Piotr Piwowarczyk, który wygrał pojedynki we wszystkich siedmiu rundach. Jego młodszy kolega klubowy Szymon Suska był najlepszy drugiej kategorii wiekowej. W klasyfikacji generalnej Piwowarczyk zajął pierwsze miejsce, a Suska był trzeci.

Dla Szymona Suski był to kolejny zwycięski turniej w tym roku. Młody szachista wygrał Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach w ramach Grand Prix Lubelszczyzny, w kategorii do lat 10, w której wystartowało 26 zawodników. Trzeci na tym turnieju był Filip Sienkiewicz, klubowy kolega zwycięzcy.

Piotr Piwowarczyk, Szymon Suska i Filip Sienkiewicz to zawodnicy łukowskiego klubu SSz Szachpol Łuków.