Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Ręczna

Duży sukces Jedynki w Krakowie

Od soboty do dziś w kilku halach sportowych w Krakowie odbywał się jeden z największych turniejów w piłce ręcznej dla dzieci i młodzieży. Walka odbywała się w kilku kategoriach, a w jednej z nich UKS Jedynka Łuków wywalczyła drugie miejsce!

Kilkanaście dni temu drużyna UKS Jedynka Łuków rocznik 2004 prowadzona przez Jolantę Suchodolską wygrała III Memoriał Romaulda Szajdziuka. Dziś zakończył się 37. Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej LAJKONIK CUP – 22-24 kwietnia 2017, w którym podopieczne Suchodolskiej wzięły udział. I to z bardzo dobrym efektem końcowym.

W kategorii dziewcząt rocznik 2004 w turnieju rywalizowało 16. drużyn,  z Polski, Austrii, Białorusi i Łotwy. Od piątku do poniedziałku odbyła się rywalizacja w grupach i faza finałowa. Drużyna Jedynka Łuków w pierwszej rywalizacji grupowej wygrała wszystkie mecze i awansowała do kolejnych zmagań. W kolejnym etapie młode szczypiornistki z Łukowa po zaciętych meczach pokonały rywalki z Białorusi i Warszawy. Dzięki tym zwycięstwom Jedynka zagrała w finale tego międzynarodowego turnieju. W meczu finałowym rywalem łukowskiej drużyny była silna ekipa SKS Kusy I Kraków. Po zaciętym i wyrównanym meczu wygrały zawodniczki z Krakowa 16-13.

Wyniki meczów UKS Jedynka Łuków na 37. Lajkonik Cup Kraków 2017:
UKS Jedynka Łuków 24:10 UKS PR Ruch Chorzów
UKS Jedynka Łuków 24:12 UKS Handball Posada Górna
UKS Jedynka Łuków 29:14 Salaspils SS Łotwa
UKS Jedynka Łuków 17:15 RCOR Mińsk Białoruś
UKS Jedynka Łuków 15:13 UKS Varsovia Warszawa
FINAŁ: UKS Jedynka 13:16 SKS Kusy I Kraków

UKS Jedynka Łuków zajęła w turnieju
II miejsce, i jest to jeden z największych sukcesów młodych piłkarek z Jedynki rocznika 2004.

foto. fb.com/UKS Jedynka Łuków 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Ręczna