Odwiedź nas na

Sporty Walki

Puchar Świata: brązowy medal Strzyżewskiego

W austriackim Insbrucku odbyły się zawody kickbokserskie Austrian Classics  w ramach Pucharu Świata WAKO. Wśród grupy polskich reprezentantów wystąpiło dwoje łukowian – Marta Pawlikowska i Jakub Strzyżewski.

W dniach 21-23 kwietnia w Insbrucku odbył Puchar Świata – Austrian Classics – międzynarodowe zawody prowadzone przez Światową Organizację Kickboxingu WAKO. Polskę reprezentowało 28 zawodników, a w tym dwójka podopiecznych Zenona Pawlikowskiego z KSW Łuków – Marta Pawlikowska i Jakub Strzyżewski.

W formule fullcontact kategorii do 63,5 kg Jakub Strzyżewski wywalczył brązowy medal. W walce o finał musiał uznać Włocha Damiano Tramontany. Natomiast kadetka starsza w kat. 46 kg Marta Pawlikowska po zaciętym pojedynku przegrała z reprezentantką gospodarzy Nurhaną Fazlic – aktualną mistrzynią świata i nr 1 w rankingu WAKO.

Trener Pawlikowski zadowolony jest z formy swoich zawodników. Austriackie zawody były dobrym prognostykiem w rozpoczynającym się sezonie. Kolejny ważny start nasi fighterzy mają na początku maja. W Lesznie będą walczyć o medale Mistrzostw Polski.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki