Odwiedź nas na

Sporty Walki

Olimpiada Młodzieży: brązowy medal Gryczon

Na przełomie kwietnia i maja w Zielonej Górze odbył się finał ogólnopolski w ramach Olimpiady Młodzieży w Zapasach. Powiat łukowski reprezentowali zapaśnicy trzech klubów. Medal z imprezy przywiozła jedna z Armat Karolina Gryczon.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży z zapasach odbyła się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w kompleksie sportowym Zielona Góra Drzonków. Powiat Łukowski reprezentowało kilku zawodników, ale tylko jednemu udało się wywalczyć medal na tej imprezie. Powyższe zawody mają rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Karolina Gryczon, podopieczna Natalii Soćko w GKS Armaty Stoczek Łukowski, ubiegłoroczna Mistrzyni Lubelskiego i zdobywczyni Pucharu Kadetek na tegorocznej olimpiadzie wywalczyła trzecie miejsce i brązowy medal.

Wyniki pozostałych łukowskich zapaśników na OOM Zapasy 2017:
– zapasy kobiet: 8 m-ce Magdalena Sadło (kat. 49 kg, GKS Armaty), 11 m-ce Monika Białach (kat. 46 kg, GKS Armaty);
– styl klasyczny: 7 m-ce Norbert Lisiewski (Orlęta Łuków, kat. 76 kg), 13 m-ce Bartosz Karwowski (UKS Zalesie, kat. 50 kg), 17 m-ce Sebastian Wałachowski (Orlęta, kat. 69 kg);
– styl wolny: 10 m-ce Sebastian Wałachowski (Orlęta, kat. 69 kg).

W zawodach wzięły udział również wychowanki Grzegorza Rychty z UKS Zalesie, które obecnie reprezentują barwy innych klubów. Klaudia Czyzio, obecnie Suples Kraśnik wywalczyła złoto w kategorii 49 kg, a Wiktoria Karwowska (AZS AWF Warszawa) była piąta w kat. 56 kg.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki