Odwiedź nas na

Sport w Szkołach

Wicemistrz świata w Łukowie

fb.com/Robert Dołęga

Niecodzienne spotkanie ze sportem mieli gimnazjaliści z łukowskiej Dwójki. W ramach szkolnego projektu „Porozmawiajmy o sporcie” spotkali się z jednym z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych polskich szczypiornistów Bartoszem Jureckim.

Wicemistrz Świata z 2007 roku, obrotowy reprezentacji Polski i Azotów Puławy, popularny Shrek – mowa o Bartoszu Jureckim, szczypiorniście który gościł wczoraj w jednej łukowskich szkół. Jurecki gościł w Dwójce dzięki zaproszeniu Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej i jego prezesa Roberta Dołęgi.

W ramach projektu edukacyjnego „Porozmawiajmy o sporcie. Spotkanie z gwiazdą sportu” młodzież mogła poznać przebieg kariery obecnego zawodnika klubu Azoty Puławy, posłuchać o największych sukcesach i sportowych porażkach oraz tego, że warto uprawiać sport, np. piłkę ręczną. Spotkanie z Jureckim było niemałą gratką dla sportowców z Dwójki, szczególnie dla licznego grona zawodniczek SPR Łukovia, które uczą się w tym gimnazjum. Projekt Porozmawiajcie o sporcie... realizowali uczniowie Maciej Mościcki i Jakub Kidyba (klasa II F) oraz Jakub Mosakowski (II D). Opiekunem zadania był Robert Dołęga.

Bartosz Jurecki – ps. Shrek, piłkarz ręczny, grający na pozycji obrotowego, były reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich (Pekin 2008, Rio de Janeiro 2016), wicemistrz świata z 2007, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 i Mistrzostw Świata 2015. Od 2016 zawodnik klubu Azoty Puławy.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sport w Szkołach