Odwiedź nas na
Fenix

Sport w Szkołach

Dwójka wicemistrzem województwa!

fb.com/gim2lukow

W poniedziałek odbył się finał wojewódzki Gimnazjada 2017 w piłce ręcznej dziewcząt. Północną Lubelszczyznę reprezentowały dwie drużyny. Jedną z nich był team Gimnazjum nr 2 Łuków, który na turnieju finałowym wywalczył drugie miejsce.

W miniony poniedziałek, w hali sportowej ZPO w Kraśniku obył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w Piłce Ręcznej Dziewcząt 2017. W zawodach wzięło udział pięć drużyn: Gimnazjum nr 2 Łuków, Gimnazjum Ulan-Majorat, Gimnazjum nr 19 Lublin, Gimnazjum Zwierzyniec i Gimnazjum nr 2 Kraśnik.

Łukowska Dwójka w zmaganiach grupowych zmierzyła się ekipami z Kraśnika i Ulana.  Z pierwszym z rywali nasze młode szczypiornistki wygrały 14 :11, a w drugim spotkaniu nieznacznie uległy rówieśniczkom z sąsiedztwa 9:10. O awansie Dwójki do finału zadecydował najlepszy bilans bramkowy w grupie.
W finale na łukowianki czekała drużyna tegorocznego faworyta zawodów – Gimnazjum nr 19 z Lublina. Lublinianki wygrały mecz finałowy 17:10, i tym samym naszym gimnazjalistkom przypadł tytuł wicemistrzyń województwa lubelskiego w piłce ręcznej w roku szkolnym 2016/17.

Klasyfikacja końcowa zawodów wyglądała następująco:
I miejsce – Gimnazjum nr 19 Lublin
II m-ce – Gimnazjum nr 2 Łuków
III m-ce – Gimnazjum Zwierzyniec,
IV m-ce – Gimnazjum nr 2 Kraśnik,
V m-ce – Gimnazjum Ulan-Majorat.

Dwójka Łuków wystąpiła w składzie: Kinga Kamecka, Paula Wasak, Aleksandra Ciężka, Weronika Frąc, Natalia Kalińska, Weronika Mazur, Maja Trochimowska, Anna Jankowska, Wiktoria Koper, Magda Kowalczyk, Alicja Kubiak, Karolina Przeździak, Emilia Zaręba, Agnieszka Kłos, Katarzyna Mateńka, Natalia Pasik.
Trenerami i szkolnymi opiekunami grupy są: Jerzy Kożuch i Marcin Grzeczyński.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sport w Szkołach