Sport w Szkołach

Dwójka wicemistrzem województwa!

fb.com/gim2lukow

W poniedziałek odbył się finał wojewódzki Gimnazjada 2017 w piłce ręcznej dziewcząt. Północną Lubelszczyznę reprezentowały dwie drużyny. Jedną z nich był team Gimnazjum nr 2 Łuków, który na turnieju finałowym wywalczył drugie miejsce.

W miniony poniedziałek, w hali sportowej ZPO w Kraśniku obył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w Piłce Ręcznej Dziewcząt 2017. W zawodach wzięło udział pięć drużyn: Gimnazjum nr 2 Łuków, Gimnazjum Ulan-Majorat, Gimnazjum nr 19 Lublin, Gimnazjum Zwierzyniec i Gimnazjum nr 2 Kraśnik.

Łukowska Dwójka w zmaganiach grupowych zmierzyła się ekipami z Kraśnika i Ulana.  Z pierwszym z rywali nasze młode szczypiornistki wygrały 14 :11, a w drugim spotkaniu nieznacznie uległy rówieśniczkom z sąsiedztwa 9:10. O awansie Dwójki do finału zadecydował najlepszy bilans bramkowy w grupie.
W finale na łukowianki czekała drużyna tegorocznego faworyta zawodów – Gimnazjum nr 19 z Lublina. Lublinianki wygrały mecz finałowy 17:10, i tym samym naszym gimnazjalistkom przypadł tytuł wicemistrzyń województwa lubelskiego w piłce ręcznej w roku szkolnym 2016/17.