Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Ręczna

Zostań piłkarką Łukovii!

foto. Pracownia Kadru Daniel Płudowski

SPR Łukovia Łuków, utytułowany klub szkolący młodzież w piłce ręcznej ogłasza kolejny nabór dla dziewcząt. Z Łukovią zostaniesz mistrzynią, i będziesz grać o najwyższe cele na ogólnopolskich mistrzostwach młodziczek i juniorek.

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Łukovia Łuków ogłosiło kolejny nabór dla młodych sportowców. Tym razem ogłoszenie dotyczy dziewcząt z roczników 2004 i 2005. Spotkanie organizacyjne i pierwszy trening odbędzie się w środę 24 maja w hali sportowej im. Romualda Szajdziuka o godz. 18.30.

W Łukowie najczęściej przygodę ze szczypiorniakiem rozpoczyna się w UKS Jedynka, jednak  dla grup starszych to Łukovia jest najważniejszym miejscem. To tam przez kilka lat dziewczęta szkolą swe umiejętności i nabierają doświadczenia turniejowego, i to tego na najwyższym poziomie. W kilkunastoletniej historii klubu, Łukovia może się poszczycić wielokrotnym tytułem Mistrzyń Województwa Lubelskiego w różnych kategoriach wiekowych, wysokimi lokatami na Mistrzostwach Polski Juniorek (m.in. VII miejsce MPJ 2014) czy Pucharze Prezesa ZPRP (m.in. Półfinał 2016).

Wychowankami Łukovii są między innymi: Ewelina Radomyska (pierwsza w historii klubu zawodniczka powołana do Kadry Polski Juniorek Młodszych), Ewelina Kędzierska – pierwsza szczypiornistka Łukovii, która przeszła do klubu kobiecej Ekstraklasy, Kinga Józwik – była bramkarka Łukovii, a obecnie AZS AWF Warszawa oraz Emilia Galińska, była zawodniczka Vistalu Gdynia, obecnie grająca w Bundeslidze oraz reprezentantka Polski.

Wśród trenerów młodych szczypiornistek jest Jerzy Kożuch. Szkoleniowiec, który prowadził wiele roczników dziewcząt, które odniosły kilka znaczących sukcesów. Obecnie jest także trenerem kadry wojewódzkiej oraz współpracującym ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce instruktorem grup młodzieżowych.

Chcesz swoją przygodę sportową związać ze szczypiorniakiem?
Przyjdź na trening SPR Łukovia Łuków! Więcej informacji na www.lukovia.pl

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Ręczna