Ciężary

II Runda DMP: Cinek z kolejnymi rekordami

foto. Robert Dołęga

Za nami kolejny start łukowskich sztangistów w ramach polskiej I Ligi. W sobotę w II Rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski łukowianie w Warszawie wywalczyli 1725 punktów.

Po pierwszej rundzie, z liczbą 1755,3 pkt. Orlęta Łuków zajmowały 5. miejsce w pierwszej lidze. W ramach drugiej rundy łukowscy ciężarowcy rywalizowali w sobotę 20 maja w Warszawie, gdzie gospodarzem zawodów był klub Impuls Warszawa. Poza miejscowymi i naszymi, na pomoście zaprezentowali się zawodnicy Mazovii Ciechanów i UMLKS Radomsko.

Grupę warszawską wygrali rywale z Ciechanowa, którzy w łącznej nocie II rundy zdobyli 1823,2 pkt., co da im utrzymanie na 4. pozycji I Ligi DMP. Druga była ekipa gospodarzy, a trzecie miejsce przypadło podopiecznym Roberta Dołęgi. Dla Orląt punktowali: Marcin Izdebski, bracia Boncikowie, Łukasz Ławecki, Patryk Czerwonogrodzki oraz Jakub Sadło. Dla kilku naszych warszawski pomost okazał się szczęśliwy. Izdebski – Cinek poprawił swoje rekordy życiowe: rwanie o 3 kilogramy, podrzut o 2, a tym samym dwubój o 5 kg (335kg!). Młodszy z braci Boncików, Bartosz poprawił rwanie, a Sadło dzięki poprawie podrzutu, ma nowy rekord w dwuboju.

Zebrane punkty powinny pozwolić Orlętom utrzymać się na 5. pozycji I Ligi DMP. Do rozegrania pozostało jeszcze dwie rundy DMP, po których poznamy Mistrza Polski 2017.