Odwiedź nas na

Ciężary

Wicemistrzowie Polski w trójboju klasycznym: Natalia i Bartosz

fb.com/SilowniaColloseum

W sobotę w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym Juniorów do lat 16 i 20 oraz Weteranów. W zawodach wzięło kilku sportowców, którzy na co dzień trenują w jednej z łukowskich siłowni.

W dniach 20-21 maja w hali kieleckiego klubu Tęcza-Społem odbyły się Mistrzostwa Polski organizowane przez Polski Związek Kulturystki, Fitness i Trójboju Siłowego. W gronie występujących juniorów nie zabrakło młodzieży, która na co dzień trenuje w łukowskiej siłowni Colloseum. Młodzi trójboiści przywieźli z imprezy dwa tytuły wicemistrzowskie.

W kategorii 57kg do lat 20 drugie miejsce i tytuł wicemistrzyni Polski wydźwigała Natalia Stępniewska. Pochodząca z podłukowskiego Józefowa sportsmenka przygodę z tą dyscypliną rozpoczęła kilka miesięcy temu. Na co dzień jest uczennicą łukowskiego ZS nr 3 tzw. Rolnika. Na kieleckim pomoście uzyskała następujące wyniki: przysiad – 87,5kg, wyciskanie leżąc – 30kg, martwy ciąg – 107,5kg. Ogółem dało Jej to 225 kg w trójboju i tytuł Wicemistrzyni Polski.

W Kielcach pod znakiem zapytania stał występ Bartosza Ostrysza. Młody łukowianin, który zmaga się z kontuzją pleców postanowił jednak wystąpić na zawodach. W kategorii do 74kg do lat 16, dzięki łącznej nocie 375 kg (przysiad 140kg, wyciskanie 80kg, martwy ciąg 155kg) wywalczył drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Polski! Bartosz jest uczniem trzeciej klasy w Gimnazjum nr2, a trójbój trenuje od października zeszłego roku.

W Kielcach wystąpił również Norbert Radzio, najstarszy z naszych juniorów. W mocno obsadzonej kategorii 83kg do lat 20 łukowianin zajął 5. miejsce. Jego wyniki na mistrzostwach to: przysiad 195kg, wyciskanie leżąc 110kg, martwy ciąg – 220kg; ogółem 525 kg w trójboju. Łukowianie na mistrzostwach reprezentowali warszawski klub Herkules.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Ciężary