Odwiedź nas na
Fenix

Sport w Szkołach

Szczypiornistki Dwójki na konsultacjach wojewódzkich

Piłka ręczna w Gimnazjum nr 2 to jedna z czołowych dyscyplin. Od kilku lat placówka wpisana jest jako Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej. Podczas konsultacji w Puławach, kilka naszych sportsmenek powołano na ogólnopolski CAMP OSPR!

W dniach 18-21 maja w Puławach odbyły się konsultacje wojewódzkie piłkarek ręcznych z roczników 2002-2003. Łuków i Gimnazjum nr 2 na obozie reprezentowały: Kinga Kamecka, Karolina Przeździak, Anna Jankowska, Emilia Zaręba, Weronika Frąc, Wiktoria Sosnowska, Maja Trochimowska, Aleksandra Ciężka, Natalia Kalińska oraz Paula Wasak.

Podczas puławskich konsultacji sprawdzano przede wszystkim poziom wyszkolenia zawodniczek. Po obozie trójka Naszych została powołana na ogólnopolski CAMP Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, który w tym roku odbędzie się w Gdańsku. Łukowianki Karolina Przeździak, Natalia Kalińska, Kinga Kamecka wraz z najlepszymi młodzieżowymi szczypiornistkami na obóz w stolicy Pomorza wyjadą w sierpniu.

Gimnazjum nr 2 w Łukowie na polskiej mapie piłki ręcznej jest placówką znaną, przede wszystkim za sprawą dużych sukcesów w tej dyscyplinie. Dwójka aktywnie uczestniczy w różnych formach szkolenia proponowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Od 2012 roku w szkole działa Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej, gdzie zajęcia prowadzi dwóch trenerów Jerzy Kożuch i Marcin Grzeczyński.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sport w Szkołach