Piłka Nożna

Faworyci wygrywają, Orlęta z wyszarpanym remisem

W 22. kolejce bialskiej okręgówki większych niespodzianek nie było. Swoje mecze wygrali Sokół, Kujawiak, Grom i Łazy. Ciekawie było w Łukowie, gdzie Huragan przez większość spotkania robił co chciał, a w doliczonym czasie gry stracił zwycięstwo.
Liderzy z Adamowa bez najmniejszych problemów pokonali na wyjeździe Bizona 5:1. Łaziki nie bez problemów, ale wywalczyły 3 punkty, po wygranej z wymagającą Unią 3:2. Ponadto wygrane zanotowały drużyny z czuba tabeli: Kujawiak i Grom.

W Łukowie Orlęta podejmowały międzyrzecki Huragan. Goście już w 3 minucie objęli prowadzenie i przeprowadzali kolejne ataki. Dwa silne strzały napastników Huraganu obronił Bednarski, a raz naszym pomogła poprzeczka. W drugiej połowie międzyrzeczanie nie ustępowali co przyniosło skutek w postaci drugiej bramki. Gospodarze potrafili odpowiedzieć jedynie niecelnymi strzałami z dystansu. Pomiędzy 75 a 85 minutą goście przeprowadzili trzy ataki, z których co najmniej jeden powinien zakończyć się bramką. Jednak raz dobrze w polu bramkowym zareagował Bednarski, a dwukrotnie przyjezdni przesadzili z zabawą w polu karnym i pudłowali.
Piłkarskie przysłowie mówi, że niewykorzystane akcje się mszczą. I tak było wczoraj przy Warszawskiej. Gdy ławka rezerwowych gości dopisywała już dla swoich 3 punkty, stało się coś niezwykłego i ważnego dla łukowskich kibiców. W 89 minucie po ładnym strzale z rzutu wolnego kontaktową bramkę zdobył Jakub Bulak. Chwile później w jednej z ostatnich akcji meczu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zamieszanie w polu karnym Huraganu wykorzystał Bartosz Czernic. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy gości i wpadła do siatki. Orlęta tym samym uratowały remis.

Orlęta Łuków 2:2 Huragan Międzyrzec Podlaski