Odwiedź nas na

Sporty Walki

Mistrzynie województwa w zapasach

W miniony weekend w Stróży pod Kraśnikiem odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet – kadetek i juniorek. Z imprezy zapaśniczki ze Stoczka i Zalesia przywiozły kilka tytułów mistrzowskich i osiem medali.

W mistrzostwach kadetek i juniorek wzięło udział w sumie prawie 80. młodych zapaśniczek, w tym dziesięć zawodniczek z naszego powiatu: 7 reprezentantek GKS Armaty Stoczek Łukowski i 3 sportsmenki UKS Zalesie.
Z otwartych mistrzostw Lubelszczyzny nasze zapaśniczki przywiozły cztery złote medale, a tym samym tytuły mistrzyń województwa. Mistrzyniami Województwa Lubelskiego 2017 w zapasach kobiet zostały:
Patrycja Piotrowska – kat. 62 kg młodzik, UKS Zalesie;
Natalia Kryjer -kat. 67 kg młodzik, UKS Zalesie;
Karolina Gryczon – kat. 40 kg junior, GKS Armaty;
Monika Białach – kat. 46 kg junior, GKS Armaty.

Ponadto zapaśniczki z imprezy przywiozły cztery brązowe medale. A zdobyły je: Urszula Pogonowska, Urszula Piotrowska, Marta Gajowniczek (wszystkie GKS Armaty) oraz Julia Pracz (UKS Zalesie).

Trenerami łukowskich zawodniczek są Natalia Soćko w Armatach oraz Grzegorz Rychta w Zalesiu. Na mistrzostwach obecny był również Ryszard Wałachowski – wiceprezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego oraz wiceprezes ŁKS Orlęta Łuków.

 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki