Odwiedź nas na
Fenix

Sport w Szkołach

Wicemistrzowie województwa jadą na finał ogólnopolski

W ubiegłym tygodniu na boisku Orlik przy Zespole Szkół nr 1 w Łukowie odbył się finał wojewódzki w piłce nożne Lubelskiego Związku Sportowego „Sprawni Razem”. Drugie miejsce wywalczyła drużyna łukowskiego Zespołu Placówek.

We wtorek 23 maja odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Piłce Nożnej LZS „Sprawni Razem”. W zawodach wzięło udział sześć drużyn szkolnictwa specjalnego z terenu Lubelskiego: SOSW Puławy, SOSW Zamość, SOSW Hrubieszów, ZS 1 Lublin, ZS nr 4 Lublin oraz gospodarze Zespół Placówek Łuków.

Dzięki uzyskanemu wynikowi w półfinale – zwycięstwie 5:0 nad kolegami z ZS nr 4 Lublin łukowianie z Zespołu Placówek zagrali w finale województwa. Tam ich rywalem była druga drużyna z Lublina, ZS nr 1. Mecz finałowy był bardzo zacięty, i do ostatniego gwizdka nie było wiadomo kto zostanie mistrzem województwa. Ostatecznie gospodarze nieznacznie ulegli lublinianom 2:3, i zajęli drugie miejsce w zawodach.
Królem strzelców został piłkarz z SOSW Puławy Kamil Kluziak, a najlepszym bramkarzem turnieju uznano Jarosława Lotka z łukowskiego Zespołu Placówek.

Podium finałowe Mistrzostw Woj. Lubelskiego PN LZS „Sprawni Razem” 2017:
1. miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Lublinie,
2. miejsce – Zespół Placówek w Łukowie,
3. miejsce – SOSW w Puławach.

Mistrz i wicemistrz województwa wezmą udział w finale ogólnopolskich Mistrzostw Polski Stowarzyszeń Sportowych Sprawni Razem, który odbędzie się w Gnieźnie w pierwszych dniach czerwca.

Organizatorem zawodów w Łukowie był Jacek Kęzik i Andrzej Łukowski, nauczyciele Zespołu Placówek oraz działający tam UKS Spartakus. Sędzią głównym zawodów był Damian Zawadzki, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie, z którego drużyną zagrali na koniec turnieju wicemistrzowie województwa. Po raz kolejny, tego typu zawody odbyły się na boisku sportowym Orlik przy Zespole Szkół nr 1 w Łukowie.

 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sport w Szkołach