Odwiedź nas na

Ciężary

Nadzieje olimpijskie: Izdebski i Boncik

Ogłoszono kadrę juniorów do lat 18, która na przełomie czerwca i lipca weźmie udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich „Visegrad 4”. Na zawody pojedzie dwóch sztangistów Orląt – Marcin Izdebski i Łukasz Boncik.

Trener juniorskiej kadry Polski w podnoszeniu ciężarów Zdzisław Faraś ogłosił skład polskiej drużyny, która weźmie w cyklicznych zawodach sportowych – Turnieju Nadziei Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów 2017. Impreza odbędzie się w dniach 30 czerwca-2 lipca w czeskiej miejscowości Horni Sucha.

W składzie powołanych młodych ciężarowców jest dwóch zawodników Roberta Dołęgi z ŁKS Orlęta ŁukówMarcin Izdebski i Łukasz Boncik. Na powołanie naszych sztangistów miały wpływ przede wszystkim wyniki, które osiągnęli na ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w kwietniu w Łukowie. Tam, Izdebski dźwigając rekordowe ciężary wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów w kat. 105 kg, a Boncik w kat. 77 kg osiągnął trzecie miejsce i brązowy medal juniorskich mistrzostw.

– – –
Turniej Nadziei Olimpijskich jest cyklem zawodów sportowych rozgrywanych w kategoriach młodzieżowych organizowanych w państwach Grupy Wyszehradzkiej. Uczestnikami rywalizacji są reprezentanci Czech, Słowacji, Węgier i Polski, a także zaproszona młodzież z innych krajów. Rywalizacja młodych sportowców odbywa się w dyscyplinach olimpijskich, w tym podnoszeniu ciężarów.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Ciężary