Odwiedź nas na

Sporty Walki

Grochowski wicemistrzem świata

Wczoraj zakończyły się Mistrzostwa Świata International Sport Karate Association 2017, które odbywały się w Grecji. Reprezentant Polski, zawodnik klubu K.O. Fight Club Łuków Mateusz Grochowski wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza świata!

Mistrzostwa Świata International Sport Karate Association 2017 odbyły się w dniach 31 maja – 3 czerwca w Atenach. W gronie Kadry Polski ISKA 2017 znalazł się Mateusz Grochowski – m.in. złoty medalista Otwartych Mistrzostw Polski Sztuk Walk, zawodnik K.O Fight Club Łuków. Podopieczny Jacka Kęzika wystąpił w full contact K 1.

Polska ekipa na MŚ ISKA 2017 wywalczyła kilka medali i tytułów mistrzowskich. Jednym z nich będzie mógł się pochwalić młody łukowianin. Grochowski walczył w full contact K 1, w kategorii kadet 81kg. W pojedynku o mistrzostwo świata nasz zawodnik, decyzją sędziów, musiał uznać wyższość fightera z Norwegii. Tym samy, zajął drugie miejsce w swej kategorii i tytuł Wicemistrza Świata ISKA 2017!

Mateusz Grochowski został zauważony przez federację ISKA Polska po kilku swoich występach na różnego rodzaju zawodach, a jego trener Jacek Kęzik nawiązał wówczas współpracę z Dariuszem Wiśniewskim – prezydentem ISKA Polska. Miejmy nadzieję, że dobry start w Atenach będzie dobrym impulsem do dalszego rozwoju sportowego, a dzięki niemu 17-latek z Łukowa będzie miał wiele szans i startów na najważniejszych imprezach.

Wyjazd Mateusza Grochowskiego na MŚ, mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Miasta Łuków i Wydziału Promocji Urzędu Miasta Łuków.

1 Comment

1 Comment

  1. Artur

    4 czerwca 2017 at 11:46

    Brawo!!!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki