Odwiedź nas na

Sporty Walki

Wicemistrzyni Polski potwierdza wysoką formę

Dorota Kopyść, tegoroczna wicemistrzyni Polski juniorek w zapasach wystąpiła wczoraj na macie w Siedlcach. Zawodniczka Orląt w silnie obsadzonej wadze do 48 kg nie miała sobie równych i zdobyła złoty medal.

Wczoraj w hali sportowej przy ul. Prusa w Siedlcach odbył się kolejny Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Tadeusza i Zygmunta Strusów. Na siedleckich matach walczyły juniorki i młodziczki oraz kadeci w stylu wolnym. Jedyną zapaśniczką, która reprezentowała łukowskie zapasy była Dorota Kopyść z Orląt Łuków, która wystartowała w kategorii juniorek do 48 kilogramów.

Łukowska tegoroczna wicemistrzyni Polski z Zamościa na siedleckich zawodach potwierdziła swoją bardzo dobrą dyspozycję. W drodze do finału pewnie pokonała Karolinę Dubij (MKS Cement-Gryf Chełm) oraz Ninę Kollarovą ze Słowacji. W finale na łukowiankę czekała bardziej wymagająca zawodniczka – Paulina Kuros (KS Bloczek Team Pelplin), tegoroczna wicemistrzyni Polski juniorek w kategorii 44 kg.

Pojedynek o złoto pomiędzy dwoma utytułowanymi zawodniczkami był zacięty, choć to nasza zawodniczka z sekundy na sekundę przejmowała coraz większą kontrolę. Ostatecznie, wynikiem 7:6 Kopyść wywalczyła złoty medal.

Poza zawodniczką Orląt, Łuków w Siedlcach reprezentowali – wiceprezes Orląt Ryszard Wałachowski oraz sędziowie Cezary Pasik i Władysław Radzikowski.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki