Odwiedź nas na

Sporty Walki

Pawlikowska i Prusinowski z Pucharami Śląska

Kickbokserzy KSW Łuków w miniony weekend walczyli w Katowicach. Walcząc z zawodnikami z całej Polski nasi sportowcy potwierdzili swoją dobrą dyspozycję i zwyciężyli drużynowo.

W sobotę 3 czerwca w stolicy Śląska odbył się Otwarty Turniej o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Kickboxingu, zorganizowany pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. W turnieju rywalizowali kadeci młodsi i starsi oraz juniorzy.

Kadeci starsi trenera Pawlikowskiego, Marta Pawlikowska i Bartosz Prusinowski po stoczonych kilku walkach potwierdzili swoją dobrą formę i to, że należą do polskiej czołówki młodzieżowego kickboxingu. Oboje wygrali swoje kategorie i zdobyli Puchary Prezesa ŚZK. Ponadto Prusinowski, który w tej kategorii wiekowej jest od kilkunastu dni, pokonał obecnego Mistrza Polski i został uznany najlepszym kadetem starszym turnieju.

Dobry występ i srebrny medal w kategorii juniorów wywalczyła Natalia Zarzycka, a kadeci młodsi Amelia Wasilewska, Tatiana Pieniak, Patrycja Pawlikowska i Szymon Gałach zyskali na zawodach cenne doświadczenie turniejowe.

Zawody w Katowicach były ostatnią możliwością zaprezentowania swojej dyspozycji przed kwalifikacjami do zbliżającego się zgrupowania kadry Polski. Miejmy nadzieje, że najlepsi nasi zawodnicy zostaną powołani do na obóz, który będzie jednym z kluczowych przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu w Macedonii.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki