Odwiedź nas na

Piłka Nożna

SP Aleksandrów i SP Stanin zwycięzcami turnieju w Radoryżu

Za nami kolejny, piętnasty Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, który organizowany jest przez Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.

Piłkarski turniej przygotowywany corocznie na stałe wpisał się w krajobraz lokalny. I jak co roku, XV edycja zawodów cieszyła się dużym zainteresowaniem. W dniach 2-3 czerwca na boiskach szkolnych ZS w Radoryżu rywalizowało w sumie 17 drużyn dwóch kategorii wiekowych.

W kategorii chłopców rocznik 2007 i młodsi wzięło udział 7 drużyn: SP Aleksandrów, Żaki Adamów, SP Krzywda, SP Fiukówka, SP Huta Dąbrowa, SP Radoryż Kościelny i SP Gózd. Rywalizacja młodych piłkarzy odbyła się systemem ligowym każdy z każdym. Po sześciu rozegranych meczach najwięcej punktów zgromadzili piłkarze z Aleksandrowa, którzy odnieśli 4 zwycięstwa, przy jednym remisie i jednej porażce (14 punktów). Drugie miejsce przypadło zawodnikom z Radoryża Kościelnego (12 punktów), a na trzecim miejscu uplasowali się Żacy z Adamowa (12 pkt., przegrany bezpośredni mecz z Radoryżem 1:2).

W kategorii chłopców 2004 i młodsi wzięło udział 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrali uczniowie z: Nowodworu, Stanina, Huty Dąbrowy, Krzywdy i Okrzei. Do półfinałów awansowała Krzywda (komplet zwycięstw, 12 punktów) i Stanin (9 punktów). W grupie B rywalizowały drużyny z: Grabowa Szlacheckiego, Radoryża Smolanego, Dęblina, Gózdu i Fiukówki. Do fazy finałowej awansowały ekipy z Deblina i Radoryża, który w grupowej rywalizacji zgromadziły po 10 punktów.

Faza finałowa Turnieju Piłki Nożnej Chłopców r. 2004 pod patronatem PZPN:
Półfinał I: Krzywda 2:1 Radoryż Smolany
Półfinał II: Stanin 2:1 Dęblin
Mecz o III miejsce: Radoryż S. 1:1 Dęblin (karne 1:2)
Finał: Stanin 2:0 Krzywda

Zwycięzcy obu grup odebrali z rąk organizatorów i gości wydarzenia okazałe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. W trakcie dwudniowych rozgrywek przyznano tytuły dla najlepszych zawodników turnieju.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Nożna