Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Orlęta Łuków bez sekcji ciężarów?

archiwum

Sztangiści Orląt Łuków to krajowa czołówka, szczególnie wśród kategorii juniorskich. W ostatnich latach sekcja wzbogaciła się o wiele tytułów mistrzowskich, a nasi zawodnicy z powodzeniem rywalizują I lidze. Dziś jednak pada pytanie: czy ciężarowcy odejdą z klubu?

Od kilku tygodni w środowisku sportowym Łukowa krążą plotki jakoby ciężarowcy sekcji podnoszenia ciężarów mieliby odejść z łukowskich Orląt. Mieliby wejść w skład innego stowarzyszenia bądź miałaby powstać kolejna organizacja, której byliby częścią.

Dziś okazuje się, że jest coś na rzeczy. Udało nam się ustalić, że na początku tego tygodnia władze klubu ŁKS Orlęta Łuków otrzymały pismo, które podpisane zostało przez trenera Roberta Dołęgę i kilku najlepszych obecnie ciężarowców, z którego wynika że sekcja podnoszenia ciężarów chciałaby opuścić szeregi Orląt. Nie udało się nam jeszcze dotrzeć do treści pisma, jednak jego wpłynięcie potwierdził prezes klubu Adam Kulik. Trener Dołęga na tę chwilę nie udziela komentarzy w tej sprawie.

Zebranie Zarządu Klubu ŁKS Orlęta Łuków, na którym ma być omówione powyższe zagadnienie prawdopodobnie odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Władze zapewne zaproszą na nie Roberta Dołęgę – trenera sekcji podnoszenia ciężarów w Orlętach od 2008 roku. Wtedy może poznamy więcej szczegółów zawartych we wniosku przedłożonym przez sztangistów oraz odpowiedź na kluczowe pytanie – co dalej z łukowskimi ciężarami?

3 komentarze

3 Comments

 1. kibic

  7 czerwca 2017 at 15:46

  Ale o co tutaj chodzi? To, że Ci dwaj Panowie nie przepadają za sobą to jest wiadome, ale żeby rozbijać tak zasłużony klub w powiecie przez animozje to tego się nie spodziewałem.

 2. kibic2

  12 czerwca 2017 at 10:31

  Lepiej niech z klubu odejdzie ten prezes a nie cała sekcja

 3. Martyna

  23 lipca 2017 at 11:55

  Bardzo ciekawy tekst, warto go udostępniać.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne