Odwiedź nas na
Fenix

Sport w Szkołach

Mistrzowie województwa w przełajowych

W Adamowie odbyły się szkolne finały wojewódzkie w biegach przełajowych. Łuków i powiat łukowski reprezentowało kilka drużyn. Ekipy z SP 1 Łuków oraz Gimnazjum 2 Łuków wybiegały tytuły mistrzów Lubelskiego 2017.

We wtorek 6 czerwca w Adamowie obyły się Finały Wojewódzkie w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców wszystkich szczebli szkolnych. Powiat łukowski reprezentowali uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 1 – Jedynka Łuków, Szkoły Podstawowej nr 5 – Piątka Łuków, Gimnazjum nr 2 – Dwójka Łuków, Gimnazjum nr 1 Łuków, Zespół Szkół nr 2 Łuków, Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym, Gimnazjum Adamów i Gimnazjum Wojcieszków.

Mistrzami województwa zostały dwie drużyny z łukowskiej Jedynki – dziewczęta i chłopcy, chłopcy z Dwójki Łuków oraz dziewczęta z Gimnazjum za Adamowa. Drugie miejsce w swej kategorii wybiegały dziewczęta z Piątki Łuków, a trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przypadło kobietom z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym. Trzecie miejsce wybiegali również chłopcy z Gimnazjum 1 Łuków.

Opiekunami mistrzów z Jedynki byli Jolanta Suchodolska, Ewa Czerkas oraz Janusz Rzymowski. Zwycięskim teamem z Dwójki opiekował się Robert Dołęga.

Zawody w Adamowie przygotował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sport w Szkołach