Odwiedź nas na

Piłka Nożna

Młoda łukowianka z powołaniem od Bońka

Piłką nożną interesowała się już, odkąd zaczęła chodzić. Nigdy nie lubiła lalek, wolała za to pójść z mamą-trener na trening piłki nożnej. Werka, jak mówią na Nią znajomi, dziś dostała powołanie na Letnią Akademię Młodych Orłów.

Weronika Orzełowska dziś kończy piątą klasę podstawówki. Co ją wyróżnia spośród rówieśniczek? Miłość do piłki nożnej, którą zapewne odziedziczyła po swojej mamie Magdalenie, niegdyś piłkarce Delfinka Łuków, a później pani trener kobiecej sekcji piłki nożnej w Orlętach Łuków.

Werka regularne treningi zaczęła w drugiej klasie podstawówki, i od kilku lat jest jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników grających w barwach łukowskiej
Dziecięcej Akademii Futbolu.

Utalentowana zawodniczka z Łukowa już w ubiegłym roku została zauważona, gdy powołano ją do kadry województwa. Odtąd regularnie jeździ i uczestniczy w treningach z najlepszymi młodymi piłkarkami Lubelskiego. Dziś spełniło się kolejne z marzeń zawodniczki. Otrzymała powołanie na Letnią Akademie Młodych Orłów, a nominację podpisał Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Mimo, że jest słabsza fizycznie od kolegów z rocznika, to robi różnicę na boisku. Ma dynamikę, umiejętności i predyspozycje. Niemal zawsze z turnieju wracała z wyróżnieniem dla najlepszego zawodnika. Jest bardzo dużym talentem i ma charakter. Bardzo się cieszę z tego powołania, bo zasłużyła na to jak mało kto – mówi pierwszy trener Weroniki, szkoleniowiec DAF Łuków Przemysław Wereszczyński.

Zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów odbędzie się w lipcu w Centrum Treningowym EURO2012 w Gniewinie. Na LAMO powołano tylko dwie zawodniczki z Lubelszczyzny, tym bardziej cieszy sukces młodej utalentowanej łukowianki.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Nożna