Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Ręczna

Łukovia wygrała turniej we Francji

foto.facebook/Lukovia

W pierwszych dniach czerwca piłkarki ręczne SPR Łukovia Łuków przebywały we Francji. Wyjazd zawodniczek był udany – na koncie wygrany duży turniej w Voisins le Bretonneux, mieście partnerskim Łukowa.

We Francji Łukovia zagrała w kategorii wiekowej U-15, a wszystkie mecze były rozgrywane na boisku trawiastym. Na miejscu okazało się, że młodziczki (rocznik 2003) z Łukowa będą najmłodszym teamem. Naszym szczypiornistkom to nie przeszkadzało by walczyć w każdym meczu o zwycięstwo. Drużyna Łukovii wygrała siedem meczów, co dało jej pewne pierwsze miejsce i puchar turnieju! Najlepszą zawodniczką turnieju uznano łukowiankę Natalię Kalińską.

Ponadto, dziewczęta pod wodza Jerzego Kożucha rozegrały mecz pokazowy z drużyną starszych piłkarek. W starciu tym również nie była widoczna różnica wieku, a nasza drużyna pokonała rywalki.

Podczas pobytu we Francji łukowska delegacja była pod opieką francuskich rodzin, które serdecznie przyjęły gości z Polski. Ekipa Łukovii nie ominęła stolicy Francji, gdzie był czas na zwiedzanie oraz Disneylandu, gdzie spędzono cały dzień na zabawie.
Władze klubu dziękują rodzicom zawodniczek Łukovii oraz burmistrzowi miasta za pomoc w realizacji wyjazdu.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Ręczna