Ciężary

Sadło i Zdunek pierwsi w wyciskaniu sztangi w Rykach

Fb.com/SilowniaColloseum

W sobotę 11 czerwca w ryckim kinie Renesans odbyły się III Otwarte Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Ryk. W zawodach wzięła udział reprezentacja łukowian, trenujących na co dzień w łukowskim Colloseum.

Zawody przygotowane przez Tura Ryki, Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury odbyły się w ramach obchodów 60. rocznicy nadania praw miejskich Rykom. W imprezie wzięli udział również łukowianie. I to z sukcesami.

W gronie mężczyzn, Puchary Burmistrza Ryk do Łukowa przywieźli dziewiętnastolatkowie Adrian Sadło i Dawid Zdunek. Pierwszy z nich rywalizował w kategorii 93 kilogramów w juniorach do lat 23. Sadło wynikiem 165 kilogramów wygrał swoją grupę, a ponadto został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju oraz zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN. Zdunek natomiast w kategorii powyżej 93 kg wynikiem 170 kilogramów również pokonał rywali. Do Pucharu dorzucił jeszcze trzecie miejsce w wyciskaniu wielokrotnym sztangi leżąc. Przez minutę ciężar 60 kg podniósł 48 razy.
Trzeci z naszych reprezentantów 17-letni Cezary Szczygielski z wynikiem 102,5 kg zajął drugie miejsce w kategorii do 74 kg juniorów do lat 18.

Wśród kobiet ekipę Colloseum reprezentowały –Marlena Mączka i debiutująca Joanna Lesiuk. Pierwsza z nich zajęła 5. miejsce, a druga 6. miejsce w kategorii OPEN kobiet. Nasze sportsmenki miały apetyty na lepsze rezultaty, jednak przymusowe starty bez rozgrzewki nieco pokrzyżowały im plany.

Ryckie zawody zgromadziły wielu pasjonatów sportów siłowych. Po rywalizacji w wyciskaniu sztangi turniej uświetnił występ dwukrotnego Mistrza Polski w kulturystyce Michała Kalety.