Odwiedź nas na
Fenix

Sport w Szkołach

Jedynka Łuków czwartą drużyną w Polsce

Archiwum/fb.com:SwietoPilkiRecznej

W poniedziałek zakończył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej 2017. Łuków reprezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1. Zawodniczki Jedynki były o krok od medalu.

W Głuchołazach (woj. opolskie) w dniach 9-12 czerwca o tytuł najlepszej drużyny w piłce ręcznej na poziomie szkół podstawowych rywalizowało 15 drużyn z całej Polski. Województwo Lubelskie reprezentowała UKS Jedynka Łuków, mistrz województwa.

Rywalizacja podzielona była na dwie fazy – grupową i play-off. Łukowianki rozpoczęły turniej od rozegrania siedmiu meczów grupowych. I choć przegrały tylko jeden mecz, z rówieśniczkami z Wilczysk, to o kolejności końcowej w tabeli zadecydowała lepsza różnica bramek. I to Jedynka zajęła pierwsze miejsce.

W półfinałach zagrały drużyny ze szkół z:Łukowa, Legnicy, Wilczysk i Kwidzyna. Naszym zawodniczkom przypadł trudniejszy rywal – utytułowana drużyna z Szkoły Podstawowej nr 4 z Kwidzyna.  Po dość emocjonującym i nerwowym spotkaniu, jedną bramką okazały się lepsze młode szczypiornistki z Pomorza. Łukowianki przegrały mecz 7:8 i zadowolić się musiały meczem o trzecie miejsce. Na parkiecie ponownie spotkały się z zespołem z Wilczysk. I choć mecz był bardzo wyrównany, to zawodniczki z Małopolski utrzymały niedużą przewagę, i wygrały 16:14. Mistrzostwo zdobyły kwidzynianki.

Podopieczne Jolanty Suchodolskiej były o krok od medalu, niemniej 4. miejsce w Polsce jest dużym sukcesem. I to kolejnym w tym roku, dziewcząt z rocznika 2004.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sport w Szkołach