Odwiedź nas na
Fenix

Ciężary

Bajora i Sadło z awansem na finały OOM

W miniony weekend w czterech miastach Polski odbyły się eliminacje do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Reprezentacja łukowskich ciężarów wystąpiła w Biłgoraju.

W biłgorajskich eliminacjach rywalizowali młodzi adepci podnoszenia ciężarów z czterech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz małopolskiego. W sumie 60 ciężarowców, a w tym trzyosobowa ekipa Orląt Łuków. Pod wodzą trenera Roberta Dołęgi na zawodach zaprezentowali się: debiutująca Zuzanna Tubelewicz, Jakub Sadło oraz Bartłomiej Bajora. Nasz młoda sztangistka wystąpiła w kategorii 58 kg. Z wynikami: rwanie – 30, podrzut 36 zajęła 4. miejsce. Sadło w kategorii 77kg również był czwarty (rwanie – 80, podrzut – 109; Sinclair – 240,6). Najlepiej wypadł Bajora, który w kat. +105 zajął drugie miejsce. Bartłomiej wyrwał 100 kilogramów, a 110 podrzucił.

XIII Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (są odpowiednikiem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych) odbędą się w dniach 9-12 lipca w Siedlcach. Kwalifikacje do tej imprezy uzyskali Sadło i Bajora. Trzecim reprezentantem Orląt będzie Bartosz Boncik – członek kadry narodowej, który w eliminacjach nie musiał brać udziału.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Ciężary