Sporty Walki

Strzyżewski Wicemistrzem Polski Służb Mundurowych

W podkarpackim Nisku w miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu 2017. Jakub Strzyżewski z KSW Łuków wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kategorii 63 kg w formule kick light.

Zawody odbyły się w dniach 16-18 czerwca w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. W zawodach wzięli udział funkcjonariusze służb mundurowych z całej Polski. W jednej z kategorii wystąpił ochotniczy strażak Jakub Strzyżewski, który od kilku lat trenuje w KSW Łuków.

Strzyżewski w kategorii 63 kg kick light zajął drugie miejsce i tytuł wicemistrza Polski 2017. Przegrał minimalnie na punkty z doświadczonym i dobrze wyszkolonym żołnierzem z koszalińskiej jednostki.
Pochodzący z Radoryża Kościelnego, dwudziestoletni kickbokser do zawodów przygotowywał się pod okiem dwóch trenerów – Zenona Pawlikowskiego i Grzegorza Piotrowskiego. Dobrą dyspozycję zawodnik zawdzięcza również swoim sparingpartnerom – Kamilowi Szczygielskiemu, Maciejowi Mościckiemu i Mateuszowi Niewęgłowskiemu.

Jakub Strzyżewski trenuje od siedmiu lat. Jednym z najcenniejszych dotąd medali udało mu się wywalczyć na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski 2016, z których wrócił ze srebrem i tytułem wicemistrza. W tym roku młody kickbokser wywalczył brązowy medal podczas Pucharu Świata – Austrian Classics.