Odwiedź nas na
Fenix

Piłka Nożna

Nowy trener Orląt!!

Zgodnie z zapowiedziami, 1 lipca funkcję trenera pierwszej drużyny żółto-czerwonych obejmie nowy trener. Będzie nim szkoleniowiec występującej w sezonie 2016/17 w polskiej Ekstraklasie, kobiecej drużyny AZS PSW Biała Podlaska, Robert Różański.

Nazwisko Roberta Różańskiego jest w Łukowie znane. Pochodzący z Białej Podlaskiej trener, był już szkoleniowcem seniorów Orląt kilka lat temu. Prowadził Orły przez dwa sezony 2010-2012. W tym okresie łukowianie byli czołową drużyną w 4 lidze, a w 2012 roku awansowały do III ligi lubelsko-podkarpackiej. Nieudany wówczas początek trzecioligowych zmagań spowodował, że we wrześniu rozstano się z trenerem.

Ostatnie dwa lata Różański spędził w AZS PSW Biała Podlaska, gdzie prowadził pierwszą drużynę kobiet, grających w polskiej Ekstraklasie. Funkcję trenera Orląt obejmie 1 lipca, a pierwszy trening z drużyną seniorów odbędzie się kilka dni później. Umowa Orląt ze szkoleniowcem zawarta jest na jeden sezon.

Początek nowej ery w Orlętach staje się faktem, oby nowy okres był zdecydowanie lepszy dla piłkarzy żółto-czerwonych. O planach nowego trenera oraz zadaniach jakie postawił przed nim zarząd Orląt przeczytacie Państwo już niebawem na łamach sport.lukow.pl
– – –
Mimo, że kilka lat temu Orlęta były inną drużyną i w innym miejscu przypominamy jak wyglądały wyniki pracy Różańskiego w Orlętach. Przypominamy łukowskim kibicom bilans meczów ligowych Orląt Łuków pod wodzą szkoleniowca w latach 2010-2012:
– IV liga lubelska, sezon 2010/11– 18 wygranych, 5 remisów, 7 porażek; 3. miejsce w lidze;
– IV liga lubelska 2011/12 – 21 wygranych, 8 remisów, 1 porażka; 2. miejsce i awans do III..
– III liga lubelsko-podkarpacka, 2012/13 – 1 zwycięstwo, 2 remisy, 6 porażek; odwołanie.
Łącznie: 40 ligowych zwycięstw, 13 remisów, 14 porażek.

Okręgowe rozgrywki Pucharu Polski Orląt pod wodzą Różańskiego:
– sezon 2010/11: zwycięstwa z Sokołem Adamów i Orlętami Radzyń Podlaski, porażka w półfinale z Podlasiem Biała Podlaska;
– sezon 2011/12: zwycięstwa z ŁKS Łazy i Podlasiem Biała Podlaska, porażka w finale z Orlętami Radzyń Podlaski.

 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Piłka Nożna