Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Suska piąty w Polsce

Dwa dni temu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach. Naszym reprezentantem na tej ważnej imprezie był młody mistrz szachów Szymon Suska. Łukowianin uplasował się na piątej pozycji w Polsce!

W Poroninie w dniach 16-18 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach do lat 7. W zawodach wzięło udział niemal 70. młodych szachistów z rocznika 2010. Łuków i województwo lubelskie reprezentował Szymon Suska ze SS Szachpol Łuków. Siedmioletni, tegoroczny Mistrz Województwa Lubelskiego w szachach szybkich i błyskawicznych w ogólnopolskiej rozgrywce, w dziewięciu rundach wygrał 7 partii. Wyniki te dały mu piąte miejsce w Polsce!

Dla szachisty wiosna tego roku jest niezwykle udana, o czym mogą świadczyć wyniki, które w ostatnim czasie zanotował Suska:
– II miejsce – V IO Mistrzostwa Szachowe KZE w Siedlcach;
– I miejsce -XVI Otwarty Turniej Szachowy w Lubartowie;
– I miejsce – IX Otwarty Turniej Szachowy Karo Chess 2017;
– I miejsce – Turniej o Puchar Burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego;
– IV miejsce – Otwarty Turniej w Terespolu w ramach Grand Prix, w kat. do 12 lat.

Przed młodym mistrzem szachów kolejne turnieje i wyzwania. W wakacje wystąpi w kilku turniejach, wszystko po to aby jak najlepiej przygotować się do sierpniowych Mistrzostw Polski Juniorów do lat 8 w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbędą się we Wrocławiu.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne