Odwiedź nas na
Fenix

Inne

Świetne wyniki młodych szachistów

Kilka dni temu pisaliśmy o niezwykłym siedmioletnim szachiście Szymonie Susce. Dziś prezentujemy nieco starszych kolegów z Szachpol Łuków, utytułowanych w ostatnim czasie zawodników tej królewskiej dyscypliny sportowej.
Bardzo udaną wiosnę zaliczyli młodzi szachiści SSz Szachpol Łuków, a zarazem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie – Wojciech Cichosz, Piotr Piwowarczyk oraz Szymon Tuszyński.

Wysoką formę utrzymuje, najlepszy od kilku lat w kategorii szkół podstawowych, Piotr Piwowarczyk. W ostatnim czasie wygrał trzy turnieje, a z dwóch wrócił ze srebrnym medalem. Wiosenne starty Piwowarczyka:
– I miejsce na Memoriale Eugeniusza Paśnikowskiego w Radzyniu Podlaskim;
– I miejsce w klasyfikacji OPEN i klas IV-VI na Otwartych Mistrzostwach KZE w Siedlcach;
– I m-sce: Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów Sz.Błyskawicznych do lat 13;
– II miejsce na Turnieju Karo Chess 2017 – Collegium Mazovia w Siedlach;
– II m-sce: Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Sz.Szybkich do lat 13.

Powody do zadowolenia mają dwaj inni, dziecięcy mistrzowie szachów. Szymon Tuszyński, w klasyfikacji do lat 14 zajął pierwsze miejsce na turnieju szachowym z okazji 600-leciacia Kocka,  a na mistrzostwach województwa juniorów zajął dwa razy czwartą lokatę – w szachach szybki i szachach błyskawicznych.
Natomiast Wojciech Cichosz, na turnieju  w Kocku był drugi, a MWLJ do lat 13. zakończył lokatach – II miejsce w szachach błyskawicznych i III w szachach szybkich.
Wojewódzkie mistrzostwa odbyły się w dniach 10-11 czerwca w Łukowie.

Trójka szachistów, podczas Mistrzostw Juniorów wchodziła w skład drużyny SP 4 Łuków. Ich bardzo dobre starty dały Czwórce, IV lokatę w klasyfikacji drużynowej mistrzostw.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Inne