Ciężary

Łukowski trójboista piąty na świecie!

W białoruskim Mińsku trwają właśnie Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym 2017. W kategorii 105 kilogramów wystąpił Marcin Goleń, który w martwym ciągu wywalczył wicemistrzostwo, a w klasyfikacji generalnej zajął V miejsce!

Pochodzący z Woli Gułowskiej, obecnie mieszkaniec Łukowa Marcin Goleń to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz imprez międzynarodowych. Ma na koncie między innymi trzy tytuły Mistrza Polski w trójboju siłowym, dwa mistrzostwa w trójboju siłowym klasycznym oraz wicemistrzostwo Europy w trójboju siłowym klasycznym.

W odbywających się w Mińsku na Białorusi Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym łukowianin wystartował w kategorii 105 kg. Udało mu się wydźwigać w sumie 847,5 kilograma – przysiad 300kg, wyciskanie 200kg, martwy ciąg 347,5kg. Dało mu to 506,8 pkt i V miejsce na świecie!

Łukowianin wróci z mistrzostw z małym medalem. Wynik Golenia w martwym ciągu dał mu tytuł Wicemistrza Świata, a przegrał tylko z innym reprezentantem Polski, świeżo upieczonym Mistrzem Świata tej kategorii Krzysztofem Wierzbickim. Wierzbicki łącznie wydźwigał 885 kg i z przewagą ponad 18 pkt. zdobył złoty medal.