Odwiedź nas na
Fenix

Sporty Walki

Kickbokserski początek wakacji w Krzywdzie

Pierwszą niedzielę wakacji zawodnicy KSW Łuków spędzili na sportowo, na wspólnym pokazie swych umiejętności. Gościli w Krzywdzie, na imprezie rekreacyjno-sportowej rozpoczynającej letnią przerwę wakacyjną.

W trakcie festynu rozpoczynającego w Krzywdzie, licznie zgromadzona publiczność miała możliwość obejrzenia profesjonalny pokaz kickboxingu, który zaprezentowali sportowcy klubu KSW Łuków.

Niedzielny pokaz miał jeden zasadniczy przekaz – droga młodego zawodnika do mistrzostwa sportowego. Na początku wystąpili najmłodsi adepci Julia i Dawid, którzy stoczyli pojedynek na gąbkowe pałki. I tak w kolejnych odsłonach prezentowali się coraz starsi zawodnicy, z coraz większymi umiejętnościami. Ponadto, zawodnicy z grupy Akademia Sprawnego Dziecka przedstawili ćwiczenia ogólnorozwojowe, akrobatyczne oraz elementy techniczne w formie zabawowej.

Kolejnym punktem był występ grupy specjalizującej się w formule pointfighting na czele z mistrzami Polski Amelią Wasilewską, Dorianem Siekierzyńskim i Bartoszem Prusinowskim. Zawodnicy wykonywali elementy techniczne o najwyższym stopniu trudności charakteryzujące się wielokrotnymi kopnięciami wykonywanymi tą samą nogą bez kontaktu z podłożem. Na zakończenie części treningowej przedstawiciel sekcji pięściarskiej dla dorosłych Rafał Kondracki oraz trener Zenon Pawlikowski zademonstrowali technikę „na tarczy”. Zaprezentowano również fragmenty walki w formułach trenowanych w KSW Łuków. Pojedynki prowadził sędzia Polskiego Związku Kickboxingu Grzegorz Piotrowski. Zaprezentowano boks: para Daniel Szymecki i Bartosz Szczerba oraz formuły kickboxingu: pointfighting – Bartosz Prusinowski i Dorian Siekierzyński, kick light – Maciej Mościcki i Mateusz Niewęgłowski, light contact- mistrzyni Polski Natalia Zarzycka i brązowa medalistka mistrzostw świata Marta Pawlikowska oraz full contact- Kamil Szczygielski i ulubieniec publiczności pochodzący z Radoryża Kościelnego, brązowy medalista pucharu świata w full contact – Jakub Strzyżewski.

Po prezentacji walk młodzi kickbokserki – Martyna Czerepińska, Marta Pawlikowska i Natalia Zarzycka, zaskoczyły publiczność dynamicznym układem choreograficznym w rytmie muzyki charakterystycznej dla sportów walki. Na zakończenie pokazu odbyła się prezentacja zawodników powołanych na zgrupowanie Kadry Narodowej przygotowującej się do udziału w Mistrzostwach Europy w Macedonii.

Po części sportowej odbył się krótki konkurs wiedzy dotyczący tematyki kickboxingu i KSW Łuków, a najlepsi otrzymali pamiątkowe gadżety, które zawodnicy przywieźli z imprez krajowych i międzynarodowych.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Sporty Walki