Piłka Nożna

Jubileuszowy Memoriał Trybonia

50 drużyn w czterech kategoriach wiekowych rywalizowało w X Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców – Memoriale Antoniego Trybonia. W jednej z kategorii zwyciężyli gospodarze, czyli łukowski AMPlus.

Młodzi piłkarze rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych:
– I kategoria – Rocznik 2004/05: 14 drużyn;
– kat. II – Rocznik 2006/07: 12 drużyn;
– kat. III – Rocznik 2008/09: 12 drużyn;
– kat. IV – Rocznik 2010/11: 12 drużyn.

W Łukowie zaprezentowało się niemal 800 zawodników. W każdej z kategorii Łuków miał swoich przedstawicieli w postaci drużyn AMPlusa Łuków, a także DAF-u Łuków.

W najstarszej kategorii najlepszą okazała się drużyna Pogoń II Siedlce, która wyprzedziła w klasyfikacji Deltę Warszawa oraz ŁSR AMPlus Łuków. Królem Strzelców został Igor Strzałek z siedleckiej Pogoni, a tytuł bramkarza turnieju otrzymał Filip Pulik z AMPlusa. Najlepszym zawodnikiem uznano reprezentanta Delty Jakuba Kucharskiego.

W kategorii 06/07 pierwsze trzy miejsca przypadły: złoto – Delta Warszawa, srebro – Widok Lublin, brąz – Pogoń Siedlce. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowała się ekipa DAF Łuków. Najlepszym bramkarzem został Radosław Droń (Pogoń), a zawodnikiem turnieju uznano Jakuba Buczyńskiego (Widok). Królem strzelców został najskuteczniejszy zawodnik Delty Kacper Kasprzykowski.

Po wygranym finale 3:0 SEMP Siedlce wygrał kategorię 2008/09. Drudzy byli piłkarze z Białorusi, zawodnicy Dynama Brześć, a podium uzupełnił Gryf Zamość. Najlepszym bramkarzem uznano Szymona Samulaka (Gryf), a Nicita Moroz z Dynama został zawodnikiem turnieju. Tytuł króla strzelców przypadł Sebastianowi Kapitanowi z SEMP-a.

W najmłodszej kategorii bardzo dobrze zaprezentowali się piłkarze drugiej ekipy AMPlusa. Dwukrotnie w fazie finałowej podopieczni Piotra Madeja wygrali nerwową batalię w rzutach karnych. W finale po strzeleniu zwycięskiego gola to łukowianie cieszyli się ze zdobycia pierwszego miejsca. Drugie miejsce zajęła ekipa Pogoni Siedlce, a trzeci był SEMP Siedlce. Najlepszym bramkarzem został Fabian Linkiewicz (AMPlus II), zawodnikiem turnieju uznano Maciej Zdanowski (Pogoń), a tytuł króla strzelców powędrował do Adriana Suleja (SEMP).

X Memoriał Antoniego Trybonia przygotowało Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju.