Ciężary

Trzech siłaczy, czyli TRZY tytuły Mistrzów Europy!

W Białej Podlaskiej zakończyły się Mistrzostwa Europy GPC w trójboju siłowym, wyciskaniu sztangi oraz martwym ciągu 2017. Na imprezie wystąpiło trzech łukowskich siłaczy. Każdy z nich wydźwigał tytuł Mistrza Europy!

Pierwszy tytuł mistrzowski wywalczył w czwartek 29 czerwca Krzysztof Celiński, który rywalizował w Benchpressie EQ (Wyciskanie sztangi leząc w koszulce do wyciskania). Celiński podniósł 250 kg i dało mu to złoty medal w kategorii Senior 110. W klasyfikacji OPEN zajął trzecie miejsce. Dzień później siłacz dorzucił brązowy medal w Benchpressie RAW, kategorii Senior 110kg. Jego wynik wyciskania sztangi leżąc to 202.5 kilograma.

W piątek, 30 czerwca dziewiętnastoletni Adrian Sadło został Mistrzem Europy w Benchpressie (Wyciskaniu Sztangi Leżąc) Federacji GPC w kategorii Teenager 18-19, do 82.5 kilograma. Podopieczny, trójboisty Piotra Gaja, wynikiem 165 kg, wycisnął trzeci wynik open w swojej kategorii wagowej, w której wystąpiło 19. zawodników.

Trzeci tytuł dla łukowskiej ekipy wywalczył ostatniego dnia Mistrzostw trójboista i trener tej dyscypliny Piotr Gaj. Zawodnik rozpoczął mistrzostwa od środowego, czwartego miejsca w trójboju siłowym RAW w kat. junior 23 do 125 kg (trójbój – 685 kg: przysiad 250 kg, wyciskanie 155 kg, martwy ciąg 280 kg). Startujący z kontuzją kolana i nadwyrężonym odcinkiem lędźwiowym Gaj czując niedosyt po tym starcie, zaprezentował się jeszcze raz kibicom sportów siłowych, w sobotę 1 lipca. Rywalizował w martwym ciągu w kategorii junior do 125 kg. Wydźwiganymi 285 kilogramami zapewnił sobie złoto i tytuł Mistrza Europy w martwym ciągu GPC.